Янукович пригрозив чиновникам "кадровою трагедією" за приховування публічної інформації

Персональна відповідальність за виконання закону про доступ до публічної інформації тепер лежить на керівниках центральних органів виконавчої влади.

Президент Віктор Янукович підписав два укази про забезпечення доступу до публічної інформації у зв'язку з набранням чинності відповідного закону. В указах президент поклав персональну відповідальність за виконання закону про доступ до публічної інформації на керівників центральних органів виконавчої влади. В АП вже попередили, що невиконання вимог закону про доступ до публічної інформації може обернутися для чиновників "кадрової трагедією".

Про це повідомила радник президента - представник президента в Конституційному суді Олена Лукаш.

Зокрема, за словами Лукаш, Янукович підписав укази про питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації та про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації у допоміжних органах, створених президентом.

Вона нагадала, що закон про публічну інформацію, прийнятий парламентом 13 січня, набирає чинності 9 травня.

"Таким чином, дуже скоро закон у повному обсязі почне працювати", - підкреслила вона, наголосивши, що саме тому президент підписав 2 укази "з метою державного контролю за механізмом реалізації закону, з метою забезпечення безумовного виконання закону органами державної виконавчої влади".

"Президент своїм указом поклав персональну відповідальність на керівників центральних органів виконавчої влади. Вони вже не зможуть кивати на підлеглих, які чогось не встигли і не підготували. Невиконання вимог закону може стати підставою для подальших кадрових трагедій в житті чиновників, які будуть порушувати закон", - резюмувала Лукаш.

Нагадаємо, Верховна рада 13 січня в ході ранкового засідання ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про доступ до публічної інформації" (№2763 від 11.07.2008 р.), ініційований народним депутатом від фракцію БЮТ-Батьківщина Андрієм Шевченком. Відповідний проект підтримали 408 народних депутатів. 3 лютого закон підписав Віктор Янукович.

Законом встановлено, що "публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом".

Згідно із законом, "публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом".

Читайте також:

Литвин: Рада не має таємниць від людей, вона розхристана і відкрита

Януковичу скаржилися на утиски свободи лише заангажовані

У Януковича засекретили суму, витрачену на день його народження

Головний архітектор Києва замкнув журналістку в підсобці

ВідеоЯнукович пригрозив чиновникам "трагедією" за приховування публічної інформації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: