Янукович приєднає Україну до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі

В команді Януковича йде серйозна робота з підготовки приєднання України до єдиного митного простору.

Команда Віктора Януковича, чия інавгурація на посту президента країни намічена на 25 лютого, вже зараз веде підготовку до першої серйозної зовнішньоторговельної ініціативи країни - приєднання України до єдиного митного простору Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі. Членство у даному союзі передбачає скасування митних обмежень і введення єдиного митного тарифу.

Про це пише видання "Коммерсант" з посиланням на високопоставлені джерела в уряді України.

"Не дивлячись на те, що Україна є повноправним членом СОТ (Світової організації торгівлі), транснаціональні корпорації не розцінюють її як окремий ринок, а сприймають як об'єкт для торгівлі і інвестування в сукупності з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Тому в команді Януковича йде серйозна робота з підготовки приєднання України до єдиного митного простору", - заявив виданню високопоставлений чиновник в Міністерстві економіки, що входить в команду майбутнього президента.

Про можливу участь України в Митному союзі на зустрічі з депутатами фракції "Наша Україна - Народна самооборона" (НУ-НС) заявила і прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. "Прем'єр-міністр зробила, на мій погляд, резонансні заяви про те, що, за її даними, Віктор Янукович вже домовився з РФ про те, що найближчим часом підпише документи про входження України в Митний союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном", - заявив за підсумками зустрічі глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко (НУ-НС). За словами депутата, Юлія Тимошенко пояснила, що домовленість з російського боку припускає крок назустріч Україні - зокрема, зниження ціни на газ, що поставляється в Україну, на 20-30%.

У свою чергу, представники Партії регіонів підтверджують інформацію про курс майбутнього глави держави на Митний союз обережніше: на їх думку, Україна не претендуватиме на повноцінне входження в Митний союз. "Наше завдання - поглиблення економічної інтеграції по всьому периметру. Митний союз є важливим для нас інтеграційним проектом, ми, безумовно, братимемо участь в якихось етапах цієї інтеграції виходячи з національних інтересів. Але про повноцінну участь України в Митному союзі не йдеться, тим більше враховуючи, що ми є членом СОТ", - заявив заступник глави парламентської фракції Партії регіонів Анатолій Кінах.

"У мене немає інформації про такі переговори. Тим більше я радив ставитися до такої інформації спокійно: як член СОТ Україна може брати участь в будь-яких митних союзах лише в тій мірі, поки це не суперечить правилам СОТ", - додав глава підкомітету Верховної ради з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотников (Партія регіонів).

Зазначимо, формально правила Митного союзу прямих суперечностей з нормами СОТ не містять, але експертизою відповідності може вважатися приєднання союзу до СОТ, що вже заявлене трьома країнами Митного союзу. Відзначимо, що "реанімація" договору про вільну торгівлю РФ і України, фактично похованого під вантажем "вилучень" з нього, в принципі була б аналогічна частковому приєднанню України до союзу: преференції, дані Україні Росією, з 1 липня не можуть де-факто не розповсюджуватися і на інших учасників союзу.

Читайте також:

Вітренко порадила Януковичу: Україну врятує тільки союз із Росією та Білоруссю

Литвин закликає швидше вступати до ЄЕП

Лукашенко закликає Україну приєднатися до Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: