Янукович призначив нового посла в Росії

Послом у Росії став дипломат з майже 30-річним стажем Володимир Єльченко. Новому послу вже приготували агреман.

Послом України в Росії президент Віктор Янукович призначив дипломата Володимира Єльченка. Відповідний указ 2 липня оприлюднила прес-служба глави держави.

Віктор Янукович дав вказівки Володимиру Єльченку і висловив упевненість, що його діяльність буде ефективною та успішною.

Глава держави наголосив, що Росія - стратегічний партнер України, "з яким треба будувати відносини відповідним чином", тож робота посла України в Росії, безумовно, матиме свої особливості.

Як повідомив заступник голови комітету Верховної ради з закордонних справ Леонід Кожара (Партія регіонів), новому послу вже навіть приготували агреман.

"Це гідна кандидатура, тому що він кадровий дипломат", - оцінив посла Кожара.

Попереднім послом у Москві був Костянтин Грищенко, який 11 березня цього року призначений міністром закордонних справ.

Володимир Єльченко має  29-річний стаж дипломатичної служби. Обіймав різні керівні посади в МЗС, курирував взаємодію з міжнародними організаціями, керував постійним представництвом України в ООН. У 2003-2005 роках - перший заступник міністра закордонних справ. З 2006 року - глава постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні.

У кар'єрі Володимира Єльченко, як згадали журналісти, був лише один неприємний епізод. У грудні 2006 року тодішній міністр транспорту Микола Рудьковський запросив до України лідерів туркменської опозиції, що призвело до різкого погіршення взаємин Києва та Ашхабада. Візи туркменам в терміновому порядку - вночі - видав посол України в Австрії Володимир Єльченко, який телефоном отримав запевнення Рудьковського в тому, що це рішення узгоджене з керівництвом країни. Після "туркменського скандалу" Єльченка звільнили з посади посла.

Читайте також:

У Раді затвердили кандидатури 16 послів

Черномирдін: українця від росіянина по пиці не відрізниш

Янукович призначив посла України в США

ВідеоЯнукович призначив нового посла в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: