Янукович призначив посла в Угорщині без її згоди

Запит на агреман був надісланий в день після офіційного оголошення про призначення Посла на сайті президента України.

Вперше рішення про призначення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Угорській Республіці, було прийняте і оприлюднене без отримання агреману з боку країни, до якої він прямуватиме.

Про це заявив колишній міністр закордоних справ, лідер НРУ Борис Тарасюк, повідимили в прес-службі НРУ.

"Зазвичай, посольством України у країні перебування надсилається запит до місцевого зовнішньополітичного відомства на агреман або попередню згоду щодо призначення того чи іншого іноземного дипломата у якості Посла", - цитує прес-служба слова Тарасюка.

За його словами, всупереч міжнародній практиці, запит був надісланий не українським посольством до місцевого зовнішньополітичного відомства в країні призначення, а українським МЗС до угорського посольства в Києві. Крім того, повідомляє Тарасюк, запит на агреман був надісланий в день після офіційного оголошення про призначення Посла на сайті президента України.

"Такий ляп "команди професіоналів" прямо суперечить міжнародній практиці, а також Віденській конвенції про дипломатичні зносини – основоположному документові у сфері дипломатичних відносин між державами. А це вже навіть не порушення Конституції або законів власної держави, а завдання більш амбітне – нігілізм міжнародного права", - заявив Тарасюк.

Нагадаємо, 12 червня президент Віктор Янукович призначив Юрія Мушку на посаду посла в Угорщині. З травня 2006 року по вересень 2008 року Мушка обіймав посаду посла в Південній Кореї. З листопада 2003 року по січень 2006 року він вже обіймав посаду посла в Угорщині.

Читайте також:

Янукович призначив посла України в США

Посол РФ знову назвав росіян і українців єдиним народом

Соратник Ющенка став послом України в Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: