Янукович про Чорнобиль: ми заплатили за спокій планети тисячами життів

Віктор Янукович звернувся до українців з нагоди Дня Чорнобильської трагедії і запевнив, що докладе всіх зусиль до покращення життя ліквідаторів.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна, як ніхто, доклалася до того, щоб Чорнобиль перестав бути для світу фактором страху та нестабільності.

"Ми заплатили за спокій планети життями і здоров'ям тисяч співвітчизників", - йдеться у зверненні глави держави до Дня Чорнобильської трагедії, оприлюдненому на його сайті.

"Ми витратили на ліквідацію наслідків катастрофи десятки мільярдів бюджетних гривень. Ми вивели діючі потужності Чорнобильської АЕС з експлуатації і цим виявили світу добру волю", - зазначив президент.

"Чверть століття в Україні та світі існує зловісний вимір часу: до і після Чорнобиля. До 26 квітня 1986 року світ мав ілюзію власної безпеки. Після цієї дати ніхто і ніде не може бути впевненим у безпечному завтрашньому дні. І події на японській АЕС "Фукусіма-1" лише підтвердили цю гірку правду життя", - додав він.

Він підкреслив, що 26 квітня йде вшанування пам'яті тих, хто поклав життя у боротьбі з радіацією.

"Згадаємо пожежників, міліціонерів, військових, авіаторів, енергетиків... Ці герої за покликом серця у перші дні прибули до Чорнобиля і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора. Вони врятували світ від значно масштабнішої катастрофи і ми вдячні їм за це. Вічна їм пам'ять", - наголосив Янукович.

Він запевнив, що держава докладе всіх зусиль до покращення життя ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

"Ми вшановуємо героїв-ліквідаторів, які, на щастя, перебувають з нами. Мені боляче від того, що держава не може гідно віддячити вам за вашу звитягу. Але, повірте, ми робимо все можливе, аби полегшити і покращити ваше життя", - зауважив він.

Янукович нагадав, що Україні треба зводити нове укриття над зруйнованим реактором, будувати сховище для відпрацьованого ядерного палива, проводити дезактивацію забруднених територій. Тільки виконавши ці та інші заходи, ЧАЕС стане екологічно безпечною системою.

"У квітні ми провели міжнародну донорську конференцію. Сформовано Чорнобильський фонд розміром близько 550 мільйонів євро. Окрім того, ми маємо домовленості з партнерами про додаткове фінансування усіх запланованих заходів. Надані Україні гарантії дозволяють збудувати безпечне укриття над четвертим реактором до 2015 року", - запевнив президент.

Читайте також:

Чорна тінь Чорнобиля: 25 років після катастрофи на ЧАЕС

Патріарх Кирило відкрив пам'ятні заходи з нагоди 25-х роковин аварії на ЧАЕС

Україна витратила на ліквідацію аварії на ЧАЕС 12 мільярдів доларів

Історія з грифом "Секретно". Чорнобиль: курс на катастрофу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: