Янукович назвав умову злиття "Нафтогазу" та "Газпрому"

Президент запевнив, що готовий об'єднати газові системи двох держав, але тільки на рівних із Росією правах.

Президент Віктор Янукович погодився би на об'єднання НАК "Нафтогаз України" та російського "Газпрому" але тільки на рівних умовах у форматі "50 на 50".

Про це він заявив, коментуючи ініціативу прем'єра РФ Володимира Путіна щодо злиття двох енергетичних компаній, висловлену на його зустрічі з українським колегою Миколою Азаровим. "Якби там був я, я би простягнув Путіну руку та сказав: "Згоден - 50 на 50", - запевнив президент.

Янукович також підкреслив, що його не лякає будівництво трубопроводу "Південний потік" в обхід України.

"Якщо це спосіб тиску на Україну, то ми це розуміємо. А якщо це конкурентна боротьба, то ми до неї готові. Модернізація газотранспортної системи України обійдеться в 500-600 мільйонів доларів. І ми готові залучати до цього проекту як Росію, так і Європейський союз ", - підкреслив Янукович.

Нагадаємо, прем'єри України та Росії Азаров і Путін мають протягом двох місяців вирішити питання щодо створення україно-російського газотранспортного консорціуму задля модернізації української газової труби.

Путін запропонував об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз" на зустрічі з Азаровим наприкінці квітня. Українська сторона назвала цю пропозицію експромтом російських колег і не дала на неї конкретної відповіді. Зокрема, Янукович заявляв, що в двох компаній є багато шляхів співпраці і без об'єднання.

У той же час, на думку експертів, Україна може отримати в раді директорів нової компанії не більше одного місця, тобто, серйозно втратить у своїх інтересах.

Читайте також:

Україні виділять одне місце в раді директорів об'єднаного "Газпрому"

Янукович: російські підводні човни в Україні - це домисли

Азаров і Путін за два місяці вирішать долю української труби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: