Янукович пропонує не судити за економічні злочини

У Верховній раді зареєстровано законопроект про декриміналізацію економічних злочинів.

Президент Віктор Янукович вніс у Верховну раду законопроект про декриміналізацію економічних злочинів.

Відповідний законопроект зареєстровано в Раді у вівторок, 27 вересня.

Проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за провопорушення у сфері господарської діяльності)" передано на розгляд керівництву, повідомляє офіційний сайт парламенту.

Наразі текст документу на сайті відсутній.

Раніше радник президента, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації глави держави Андрій Портнов, коментуючи законодавчу ініціативу глави держави, повідомив, що у законопроекті пропонується відмінити покарання у вигляді позбавлення свободи за скоєння економічних злочинів.

За словами Портнова, президентські поправки до Кримінального і Карно-процесуального кодексів України, а також до Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають введення замість позбавлення свободи покарання у вигляді штрафів, які складатимуть не менше суми заподіяного збитку.

Окрім цього, президент пропонує відмінити 18 статей Кримінального кодексу України. "Йдеться про ті найбільш важливі статті, які, на жаль, використовувалися правозахисними органами для тиску на бізнес-середовище і підприємців", - сказав Портнов.

За його словами, відразу після того, як закон набуде чинності, особи, щодо яких велося слідство за цими статтями або навіть перебувають у місцях позбавлення волі, будуть звільнені.

Радник президента повідомив, що міра покарання у вигляді позбавлення волі може бути застосована лише у тому випадку, якщо зловмисник не платить вказані штрафи і лише за вироком суду.

Крім того, за словами Портнова, у законопроектах містяться зміни у методології проведення розслідування економічних злочинів, а саме - відміна запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою і її заміна на заставу.

Нагадаємо, 26 вересня міжнародна неприбуткова організація зі сприяння правосуддю, захисту прав людини Х'юманітад оголосила, що судочинство в Україні є настільки недосконалим, що президент Віктор Янукович має негайно втрутитися з метою запобігання серйозних судових помилок та проведення реформи судової системи.

Читайте також:

Янукович наполягає на змішаній виборчій системі

ЄС відреагував на візит Януковича підтримкою угоди про ЗВТ з Україною

В Україні "декриміналізують" багато видів економічних злочинів

Спостерігачі попросили Януковича розібратися з українськими суддями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: