Янукович пропонує збільшити "поріг" віку держслужбовців

Пропонується продовжити граничний вік держслужбовців. Згідно з нинішнім законодавством, жінки старше 55 і чоловіки старше 60 років не мають права перебувати на держслужбі.

Головне управління державної служби за дорученням президента Віктора Януковича підготував пакет документів, які в найближчі тижні будуть направлені у Верховну раду і, як передбачається, допоможуть поліпшити кадрову політику у сфері державної служби. Як пише "Комерсант-Україна" у статті "Реформи закликають на держслужбу", мова йде про законопроекти "Про державну службу" (має замінити чинний) і "Про конфлікт інтересів у діяльності публічних службовців".

Згідно з цими проектами законів, президент пропонує запровадити процедуру декларування видатків держслужбовцями I-II категорії (до них, зокрема, відноситься вище керівництво Адміністрації президента, секретаріату Кабміну, міністерств і відомств) і членами їх сімей. Всіх інших чиновників зобов'яжуть декларувати рухоме і нерухоме майно та інформацію про укладені протягом року угодах вартістю більше 20 мінімальних зарплат (на сьогодні - 17 680 гривень).

Передбачається, що такі звіти вони будуть готувати не лише під час перебування на службі, а й через два роки після відставки. На сьогодні докладну фінансову інформацію повинні надавати тільки держслужбовці I-II категорії, від інших потрібна передача в податкову інспекцію лише декларації про нараховані доходи. Декларування же видатків держслужбовцями на сьогоднішній день не передбачено.

"Декларування доходів і витрат - світова практика, і воно не стане проблемою для добропорядних держслужбовців. Складності виникнуть лише у тих, хто не хоче декларувати приховані доходи", - заявив заступник начальника Головдержслужби Андрій Вишневський. У той же час опозиція вважає цю норму непотрібною. "Це не допоможе в боротьбі з корупцією. Витрати будуть заноситися на людину, яка жодного відношення до державної служби не має", - підкреслив член парламентського комітету з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко (НУ-НС).

Крім того, в "кадровому" пакеті від президента пропонується продовжити граничний вік держслужбовців. Згідно з нинішнім законодавством, жінки старше 55 і чоловіки старше 60 років не мають права перебувати на держслужбі. В окремих випадках граничний вік може бути збільшений, але не більше ніж на 5 років. Тепер же граничний вік передбачається збільшити до 65 років незалежно від статі, при цьому його досягнення не буде підставою для відставки. Фактично пропонується скасувати граничний вік держслужбовця.

"Я буду наполягати на необхідності зберегти нинішню норму! – заявила заступник голови комітету з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Ольга Боднар (БЮТ). - Як ми зможемо залучати до держслужби молодь, якщо там будуть старики сидіти до тих пір, поки їх ногами вперед не винесуть? "

Однак у Головдержслужбі ці побоювання вважають безпідставними. "Статистика показує, що такої проблеми немає. Сьогодні на роботі залишаються лише 0,9% держслужбовців, які досягли граничного віку. Три чверті держслужбовців - люди до 45 років", - зазначив пан Вишневський.

Передбачається також змінити систему оплати праці держслужбовців, збільшивши зарплати. У 2015 році мінімальний посадовий оклад держслужбовця повинен становити 2 мінімальні зарплати (на сьогодні - 1768 гривень). Одночасно будуть збільшені вимоги до держслужбовців. Одне з головних нововведень - чиновники I-II категорії обов'язково повинні "вільно володіти однією з офіційних мов Ради Європи", тобто англійською або французькою. Цю норму планується ввести в дію з 1 січня 2015 року.

Заступник начальника Головдержслужби визнав, що сьогодні в центральних органах виконавчої влади англійську або французьку мову знають не більше 5% держслужбовців. "На вищому рівні, боюся, відсоток ще нижче. Але для того і пропонується перехідний період, щоб вони вивчили мову", - пояснив Андрій Вишневський.

Читайте також:

Пенсійна реформа збільшить армію безробітних українців

У Львові вночі знищили "календар пенсіонера Януковича"

Програма президента підвищує жінкам пенсійний вік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: