Янукович: Росія наближає Україну до ЄС

Президент вважає, що розвиток економічних відносин з Росією ніяк не відіб'ється на євроінтеграції України.

Президент Віктор Янукович вважає, що Росія сприяє розвитку євроінтеграційних програм України.

Про це він заявив в інтерв'ю Le Figaro під час офіційного візиту до Франції.

На запитання журналіста щодо зміни політичної орієнтації України з приходом Януковича до влади останній відповів: "Об'єктивно стратегія України не змінилася. Україна продовжує працювати над інтеграцією в Евросоюз. Росія нам не заважає проводити реформи в цьому напрямку. Навпаки, Росія сприяє доброму розвитку цих програм".

Президент також зазначив, що розвиток економічних відносин з Росією ніяк не відіб'ється на питанні захисту інтересів і незалежності України.

Крім того, відповідаючи на запитання журналіста щодо ставлення і можливої майбутньої стратегії України в контексті можливого створення спільного економічного простору між ЄС та Росією, Янукович відповів: "Буде важко обійти Україну, коли створиться цей спільний економічний простір".

Нагадаємо, 18 червня Янукович заявив, що Головною стратегічною метою України була, є і буде інтеграція до ЄС. За словами президента, євроінтеграційні реформи в Україні почнуться в 2010 році. "Це не данина моді на Європу в Україні. Ці кроки не мають політичного забарвлення. Це вкрай необхідні заходи, яких потребує сьогодні держава, суспільство", - підкреслив глава держави.

3 червня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що євроінтеграційний курс України залишається незмінним.

Раніше, 19 травня Кабмін затвердив план першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2010 рік.

17 травня верховний представник Європейської Комісії з зовнішньої політики та питань безпеки Кетрін Ештон заявила, що угоду про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписано вже до кінця цього року.

Ештон сказала, що укладення угоди про асоціацію дасть до того ж змогу створити зону вільної торгівлі між ЄС та Україною.

Представниця Єврокомісії твердить, що тісна політична та економічна інтеграція Брюсселя й Києва відкриє європейський ринок для українських товарів.

"Угода про асоціацію" визначає не тільки юридичні відносини України та Євросоюзу, а й спонукає Україну до соціальних і економічних реформ. Ним передбачається співробітництво сторін із широкого спектру питань, в основному в галузі економіки.

Головний компонент цієї угоди - створення зони вільної торгівлі. Укладення угоди про асоційоване членство наблизить Україну до підписання договору про умови вступу України до ЄС.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 року, а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 року. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 року Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, матиме назву "Угода про асоціацію".

Читайте також:

Українців будуть просити вступити до ЄС

Янукович: Україна неухильно рухається на шляху до євроінтеграції

Уряд затвердив план інтеграції в Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: