Янукович розповів Меркель про ситуацію в Україні

Віктор Янукович обговорив з Ангелою Меркель питання активізації двостороннього співробітництва, а також останні конституційні зміни в Україні.

Президент Віктор Янукович провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Під час розмови були обговорені питання активізації двостороннього співробітництва, а також останні конституційні зміни в Україні, повідомляє прес-служба Адміністрації президента України.

"Конституційний суд прийняв рішення скасувати політреформу 2004 року, оскільки вона була прийнята з порушеннями норм Основного закону, а, отже - антиконституційно", - зазначив президент.

За його словами, порушення при ухваленні змін до Конституції 2004 року також визнала Венеціанська комісія. Отже, Україна стала президентсько-парламентською державою. Рішення КСУ робить неможливим протистояння між центрами влади, підкреслив Янукович.

"Зараз для України важливо в спокійній обстановці повернутися в правове поле. Цей процес зараз відбувається в парламенті. Він проходить у демократичному руслі, з дотриманням принципу верховенства права, і не викликає гострих дискусій", - підкреслив президент.

Під час розмови глава держави відзначив, що у вівторок, 5 жовтня, Всеукраїнські збори юристів висловилися на підтримку рішення Конституційного суду скасувати зміни до Основного закону від 2004 рік.

Крім того, Віктор Янукович запросив Ангелу Меркель взяти участь у Міжнародній конференції, присвяченій 25-річчю Чорнобильської трагедії. "Ми хотіли б, щоб на цій конференції були присутні всі країни-донори, особливо Німеччина", - зазначив президент.

Читайте також:

Більшість українців упевнені, що зміни Конституції на них не вплинуть

Тимошенко поскаржиться Європі на скасування політреформи

Рада почала переписувати закони під стару Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: