Янукович розповів про русифікацію і те, як вчив українську мову

Янукович на Галичині розповів про русифікацію і популяризацію української мови.

Кандидат в президенти України Віктор Янукович заявляє, що державна мовна політика має бути такою, щоб кожен, хто живе в Україні, міг з гордістю говорити: "Я – українець!".

"Ми маємо навчитися поважати одне одного, хто б де не жив. – зауважив Янукович перебуваючи в Івано-Франківську. – Маємо розвивати традиції наших дідів-прадідів. Від цього ми будемо сильнішими і багатшими".

За словами лідера “регіоналів”, його часто запитують: чому він наполягає на російській мові.

"По-перше, я роблю це дуже толерантно. – сказав він. - Я не бачу в цьому питанні взагалі проблеми. І тут не повинно бути радикальних підходів. Ми знаємо, що в нашій історії колись була русифікація. Що казали на Західній Україні: погано було так чи ні? Люди до цього відносились не добре. І про це пам’ятають. Це був, як кажуть перегин".

Янукович вважає, що такий підхід люди мають і до "українізації". "Це питання, до якого треба підходити толерантно. – наголосив Янукович. - Я добре пам’ятаю, коли на східній Україні почали розмовляти українською. Я, наприклад, жодного слова не знав українською. Але ми почали спокійно вивчати. Були різні громадські організації, зокрема "Просвіта", яка доступною мовою доводила усім: давайте будемо домагатися, щоб наші діти в Україні знали українську мову. І тоді пішов рух такий спокійний, довірливий вивчення мови по всіх напрямках. Такий підхід, безумовно, дає надію з повагою відноситись до російськомовного населення і до людей, які там живуть".

На думку політика, люди добре розуміють, що "ми зараз живемо в незалежній державі ім’я якій - Україна. І ми всі, безумовно, не можемо не знати свою рідну мову – українську".

Нагадаємо, раніше президент Віктор Ющенко категорично заперечив твердження своїх опонентів про те, що питання української мови роз’єднує суспільство. 

"У Росії мова не ділить людей, поляків також не ділить польська мова. Француза об’єднує французька мова, то чому українців це питання роз’єднує? Я переконаний, що українців мовне питання не роз’єднує", – сказав президент.

Читайте також:

У Росії готують до друку підручник з української мови

Ющенко: українська мова важливіша за хліб та сало

Богословська мріє зробити англійську офіційною мовою в Україні

Мєдвєдєв буде фінансувати російськомовні ЗМІ Україн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: