Янукович розширив "силові" повноваження своєї Адміністрації

Віктор Янукович збільшив повноваження Адміністрації і має намір контролювати не тільки стан боєготовності збройних сил, а й проведення військової кадрової політики.

Президент Віктор Янукович збільшив повноваження Адміністрації президента (АП) з контролю над діяльністю збройних сил і військових формувань. Про це пише "Коммерсант-Україна" у статті "Президент отправил администрацию в разведку".

Згідно з указом "Про Положення про здійснення контролю президента над діяльністю збройних сил України та інших військових формувань", глава держави має намір контролювати не тільки стан боєготовності збройних сил, а й проведення військової кадрової політики, а також діяльність військових формувань з утилізації надлишкового майна і боєприпасів.

Здійснювати перевірки уповноважена Інспекція з питань контролю над діяльністю формувань Головного управління з питань оборонної політики та діяльності правоохоронних органів АП, яке курирує заступник глави АП Геннадій Васильєв.

У положенні вказано ті ж об'єкти, що підлягають інспектуванню, що і в аналогічному документі, підписаному президентом Віктором Ющенко в січні 2007 року. Основні зміни торкнулися VI розділу документа, в якому перераховані повноваження інспекції. Тепер вона може перевіряти не тільки стан бойової готовності збройних сил, внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, а й підготовку Державної спеціальної служби транспорту "до виконання завдань в особливий період", "інших завдань у сфері оборони, пов'язаних з використанням об'єктів національної транспортної системи", діяльність військових формувань "з утилізації надлишкового військового майна і боєприпасів", а також "стан реалізації військової кадрової політики в збройних силах України, інших військових формуваннях".

За словами позаштатного радника президента з силових питань, секретаря комітету Верховної ради з питань нацбезпеки і оборони Юрія Самойленка (Партія регіонів), проведення таких перевірок необхідно главі держави для отримання об'єктивної інформації про стан справ в армії. "Президент, як гарант Конституції і верховний головнокомандувач, хоче тримати в своїх руках всі інформаційні нитки", - заявив Самойленко. Він не бачить протиріч у тому, що схожими повноваженнями наділений Кабінет міністрів, зокрема віце-прем'єр із силових питань Володимир Сівкович. "Тут дійсно є дублювання функцій, - зазначив він. - Але президент хоче отримувати інформацію з першоджерел, а не дозовано".

На думку експерта Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Сергія Згурця, здійснювати контроль над ситуацією в збройних силах має Рада національної безпеки та оборони: "Він є органом, створеним безпосередньо для цих цілей, і в моєму розумінні апарату Радбезу було б достатньо, щоб контролювати ситуацію в силових структурах. Утворюється ще один центр впливу на рівні АП, і якщо навіть між ними не буде конкуренції, точно будуть різні бачення того, що відбувається в силових структурах", - заявив експерт.

Читайте також:

Янукович доручив Льовочкіну контролювати армію

Янукович вирішив "підсадити" до Міноборони генерала з Генштабу

Янукович призначив нового командувача Повітряними силами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: