Янукович шукає зближення з ЄС заради фінансової підтримки

Російські й західні ЗМІ впевнені, що обіцяна Януковичем інтеграція з Росією - міф. Україна в першу чергу шукає підтримки в Європі.

Те, що Віктор Янукович свій перший візит у якості президента здійснює до Брюсселя, а не до Москви, – ознака того, що країна хоче наближатися до Європи. Таку думку висловлює польська газета Polska, пояснюючи це тим, що Україна потребує фінансової підтримки ЄС.

"Економічні інтереси можуть бути більшим стимулом для наближення до Європи, ніж заклики до спільних цінностей та спільної спадщини", - розмірковує польське видання.

"Українські олігархи точно знають, що їм та їхнім грошам лише тоді безпечніше, коли Україна скоріше буде європейською державою, ніж коли її доля буде сильніше прив'язана до Росії. Проєвропейський лобізм може стати для нових можновладців у Києві несподівано ефективним", - вважає видання.

"Зрештою, причина крокування України до Європи, перш за все, в тому, що за нашим східним кордоном діють нормальні демократичні правила правової держави і що там є вільний ринок", - додає Polska.

У свою чергу, російська газета "Коммерсант" пише, що інавгурація Януковича "розвіяла один великий міф про те, що Україна за президента Януковича віддалиться від Європи і зблизиться з Росією".

Видання наводять думку політологів, що відсутність на інавгурації Януковича президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, присутність на ній високих європейських політиків і "кроки Європи до зближення з Києвом" лише зміцнили курс на євроінтеграцію України.

У свою чергу, британська Financial Times вважає, що Євросоюз розстелить червоний килим для Януковича під час його візиту до Брюсселя в понеділок, який має на меті продемонструвати, що зміна влади у Києві не змінить намірів двох сторін розвивати конструктивні відносини.

Ця газета передбачає, що в ході візиту Януковича ЄС захоче почути про його плани реформування енергетичного сектору України.

Зі свого боку, він може поцікавитися перспективою встановлення безвізового режиму для громадян України, які подорожують до ЄС – але, на думку FT, деякі уряди, зокрема німецький, проти лібералізації візового режиму з Україною через побоювання, що цим скористаються українські і міжнародні кримінальні кола.

Зі свого боку, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський сказав, що нездатність держави задовольнити потреби держбюджету за нинішньої системи стягнення податків та інших зборів примушує шукати зовнішньої фінансової підтримки – і цим пояснюється візит до ЄС.

"Ми маємо дуже складну ситуацію в фінансовій сфері. І для того, щоб залатати якісь дірки, нам конче потрібні як гроші МВФ, так і макрофінансова допомога Євросоюзу", - сказав він, відзначивши зацікавленість Києва і в зоні вільної торгівлі з ЄС.

Крім того, на думку експерта, Януковичу важлива його легітимація як президента України на Заході – для посилення його позицій на переговорах у Москві.

Президент Віктор Янукович 1 березня відбув до Брюсселя з першим офіційним візитом на посту глави держави. Відповідно до програми, це одноденний візит. Янукович повернеться до Києва сьогодні ж ввечері.

Як заплановано програмою візиту, Янукович проведе зустрічі з президентом ЄС Германом Ван Ромпеєм, президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу, президентом Європейського парламенту Єжи Бузеком, верховним представником із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон.

Читайте також:

Янукович відбув із першим президентським візитом до Брюсселя

Янукович у Брюсселі зустрінеться з керівниками Євросоюзу

Янукович поїде до Москви вирішувати газові питання

Глава МЗС ЄС проігнорувала генсека НАТО заради Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: