Янукович та Мєдвєдєв поговорили про Чорнобиль

Янукович та Мєдвєдєв обговорили деталі майбутнього візиту та зустрічі з нагоди 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Президент Віктор Янукович провів телефонну розмову з президентом Російської Федерації Дмитром Мєдвєдєвим. Під час розмови обговорювалися деталі майбутнього візиту та зустрічі глав сусідніх держав з нагоди 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Нагадаємо, 26 квітня — очікується тристороння зустріч лідерів України, Росії та Білорусі.

Під час цієї зустрічі Віктор Янукович, Дмитро Медвєдєв і Олександр Лукашенко разом вшанують пам'ять жертв катастрофи.

26 квітня 2011 року виповниться 25 років відтоді, коли в Україні відбулася масштабна техногенна катастрофа сучасності — аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

У 1986 році вночі 26 квітня на 4-му енергоблоці станції у результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище, зокрема, ізотопи урану, плутонію, йоду-131 (період напіврозпаду — вісім днів), цезію-134 (період напіврозпаду — два роки), цезію-137 (період напіврозпаду — 30 років), стронцію-90 (період напіврозпаду — 28 років).

ЧАЕС закрито 15 грудня 2000 року. Разом з тим саркофаг, зведений над четвертим енергоблоком, що вибухнув, поступово руйнується. Україна працює над спорудженням нового саркофага над об'єктом «Укриття».

Чорнобильська АЕС розташована поблизу м. Прип'ять у 18 км від м. Чорнобиль, у 16 км від кордону з Білоруссю і у 110 км від Києва.

Читайте також:

Україна зібрала півмільярда євро на Чорнобиль

Україна витратила на ліквідацію аварії на ЧАЕС 12 мільярдів доларів

Охороні Чорнобильської атомної станції три місяці не виплачують зарплату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: