Янукович: Тимошенко зобов'язана запобігти катастрофі

Янукович заявив, що уряд Юлії Тимошенко несе повну відповідальність за наслідки можливої катастрофи.

Віктор Янукович
AFP
Уряд Юлії Тимошенко несе повну відповідальність за зрив антипаводкових заходів.

Про це заявив лідер Партії регіонів Віктор Янукович, повідомляє прес-служба регіоналів.

"Екологи та вчені попереджають, що навесні 2010 року через снігові запаси, які вже перевищили норму, очікується одна з найсильніших за останні 10 років повень в західних регіонах країни", - зазначив він.

"Ситуація набуває вкрай небезпечного характеру через те, що в районі міста Калуш Івано-Франківської області через грубі порушення норм екології навколо сольових рудників сталося засолювання підземних вод", - заявив лідер регіоналів.

Янукович підкреслив, що "дамби, побудовані для запобігання потраплянню цих вод в річку Дністер, вкрай слабкі".

"У випадку потужного паводку існує загроза прориву дамби і сходу забруднених вод у Дністер, що загрожує хімічним зараженням району, де проживає більше 10 мільйонів осіб", - цитує політика прес-служба партії.

"У цей час Кабмін всі ресурси кинув на проведення президентської кампанії Юлії Тимошенко. На відміну від Польщі та Росії в країні до цих пір не створена урядова комісія з протидії повені", - заявив він.

"У цій ситуації набагато більшою небезпекою для країни є не стихія, а неготовність влади швидко зреагувати на небезпеку, що загрожує країні катастрофою", - вважає Янукович.

За його словами, "в ситуації, що склалася, необхідно створити державну комісію для координації дій всіх органів влади в центрі і на місцях".

"Для того, щоб біда не застала владу зненацька, слід підготувати й узгодити пакет необхідних документів, що уповноважують комісію на координацію всіх необхідних дій", - заявив лідер Партії регіонів.

"Кабмін зобов'язаний запобігти майбутній катастрофі, а не приховувати потім авральними діями свої помилки і прорахунки", - підкреслив Янукович. 

Як повідомлялося раніше, комітет Верховної ради з питань національної безпеки й оборони рекомендує президентові Віктору Ющенку на засіданні Ради безпеки й оборони розглянути готовність органів виконавчої влади до ефективної протидії надзвичайній ситуації, пов'язаній із можливим паводком 2010 року.

Нагадаємо, 23-28 липня 2008 року Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька і Вінницька області постраждали від паводка.

Відповідні території було проголошено зонами надзвичайної екологічної ситуації.

Нагадаємо, Гідрометцентр України спростовує, що навесні цього року може трапитися найсильніша за останні 10 років повінь.

ТСН повідомляв, що повінь весною 2010 може бути однією з найсильніших за останні 10 років. За даними Гідрометцентру, снігові запаси у деяких регіонах уже зараз перевищують норму, а в лютому снігу ще додасться.

Аномальна зима в Україні призвела до того, що на зміну потужним снігопадам прийшли тривалі морози до -30 С. Екологи попереджають: якщо у лютому снігу додасться, а навесні стрімко потеплішає, у 2010 році варто чекати найсильнішої за останні роки повені.

Читайте також:

Тимошенко обіцяє переглянути розподіл шельфу з Румунією

Тимошенко перегляне Воєнну доктрину

Тимошенко про Януковича: він з іншої галактики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: