Янукович у США домовився про уран та газ

Ще в квітні 2010 року на саміті у Вашингтоні Янукович пообіцяв, що Україна відмовиться від високозбагаченого урану. В обмін США пообіцяли низькозбагачений. Проте співпраця застопорилося.

Президент Віктор Янукович повернувся з Нью-Йорка. Головним підсумком візиту можна вважати гарантії від американців з питання урану, пише "Сегодня".

Нагадаємо, ще в квітні 2010 року на саміті у Вашингтоні Янукович пообіцяв, що Україна відмовиться від високозбагаченого урану. В обмін США пообіцяли низькозбагачений та обладнання для ядерної установки, яка може на ньому працювати. Проте пізніше співпраця застопорилося.

"У нас була нестиковка за термінами. Вони нам зобов'язалися поставити обладнання в 2014 році, а ми їм уран - вже в 2012-му. Тому ми й пригальмували програму. Але тепер наші дипломати зуміли домовитися з урядом США, і в понеділок Гілларі Клінтон і Костянтин Грищенко підпишуть відповідний меморандум", - розповів виданню один із членів української делегації.

Це пізніше підтвердив і президент.

"В Україні є високозбагачений уран, який використовує наш науково-дослідний центр. Але ми не маємо технологій для того, щоб використовувати цей уран, наприклад, в медицині. Ми говорили з Обамою, як синхронізувати наші дії. Україна вивозить уран, а США поставляють нам технології. Вчені зможуть продовжувати дослідження, але на низькозбагаченому урані. США готові почати виробляти для нас обладнання, ми ж повинні готувати приміщення. Будемо мати результат до саміту в Сеулі", - заявив Янукович.

Янукович також поспілкувався з директором ЄБРР Томасом Міровим.

"Вони обговорили, як будуть витрачатися гроші (550 мільйонів євро), зібрані на будівництво саркофага. Тому що якщо продовжиться практика, що гроші йдуть на зарплати керівникам проектів - по 50-60 тисяч доларів на місяць, - то це не справа", - пояснило виданню джерело.

Також одна з тем, яку Янукович обговорив у США, - це газ. На зустрічі з діловими колами США він поспілкувався з представниками енергетичних компаній, які хочуть видобувати в Україні сланцевий газ.

"Вже йдуть тестові буріння сланцевого газу на території Україні, і в найближчі місяці будуть проведені тендери", - розповів Владислав Каськів, голова Держагентства з інвестицій та інновацій.

Каськів нагадав, що у вівторок України і Азербайджан домовилися про постачання з 2014 року зрідженого газу: мова йде про 2 млрд кубів газу в 2014 році і 5 млрд - у 2015-му. Однак раніше Україні треба побудувати термінали для приймання зрідженого газу.

Читайте також:

Грищенко: Янукович везе Росії пропозиції, які викличуть серйозний інтерес

У Нью-Йорку Янукович зустрівся з Клінтоном

Янукович закликав з ядерними "подарунками" наслідувати приклад України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: