Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович у суді відповідатиме за статус воїнів ОУН-УПА

Суд змінив відповідача в справі, установивши, що відповідати за позовом повинен чинний президент Віктор Янукович за принципом правонаступництва.

Суд, що розглядає незаконність указу про визнання воїнів УПА борцями за незалежність, змінив відповідача в справі, установивши за принципом правонаступництва відповідачем за позовом Віктора Януковича.

28 липня Окружний адміністративний суд Києва почав розгляд справи за позовом лідера Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко, у якому вона просить визнати незаконними положення указу екс-президента Віктора Ющенка, якими воїнів ОУН-УПА визнано учасниками боротьби за незалежність України.

Про це сказано в повідомленні прес-служби ПСПУ.

"Вікторові Януковичу доведеться показати своє істинне лице: або скасувати Указ, який ганьбить Україну, або захищати звірства й зрадництва ОУНівців", - сказано в повідомленні.

На попереднє засідання суду представники Януковича не з'явилися.

При цьому син головнокомандуючого УПА Романа Шухевича Юрій Шухевич і онук лідера ОУН в 50-х роках ХХ століття Степана Бандери Степан Бандера-молодший звернулися до зазначеного суду із клопотанням бути третіми особами на стороні відповідача за позовом.

Вітренко виступає проти їх участі в процесі як третіх осіб. Позов до суду було подано 29 квітня.

Віктор Ющенко видав указ про вшанування борців за незалежність України 28 січня, незадовго до завершення свого президентського терміну.

Читайте також:

Вітренко дорікнула Януковичу, що пора виконувати обіцянки

Указ Ющенка про вшанування вояків УПА оскаржено в суді

Вітренко звинуватила Януковича у підготовці війни проти Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції