Янукович: Україна буде "чесним брокером" на чолі ОБСЄ

Президент відзначив, що рішення про головування України в ОБСЄ в 2013 році є значним стимулом для самоудосконалення держави.

Позаблокова Україна готова стати об’єднуючою силою в ОБСЄ і підвищити ефективність Організації. Про це президент Віктор Янукович заявив у своєму виступі на пленарному засіданні саміту ОБСЄ, який відкрився 1 грудня в столиці Казахстану Астані.

"Впевнений, що Україна здатна бути об’єднуючою силою в ОБСЄ. Завдяки нашому позаблоковому статусу ми будемо чесним брокером і докладемо всіх зусиль для зміцнення ефективності організації на користь всіх її учасників", - підкреслив президент.

Зокрема, глава української держави порушив питання про оновлення існуючих механізмів підтримки цієї міжнародної безпеки.

"Сьогодні наша мета – дати потужний політичний імпульс для досягнення нової якості діяльності ОБСЄ, дати нашим народам сигнал, що основоположні цінності, які сповідує Європа, - свобода, демократія, права людини – становлять тверду базу нашої співпраці, підтвердити рішучість і солідарність перед існуючими і новими викликами і загрозами спільній безпеці", - сказав президент.

Він відзначив, що Україна розглядає ОБСЄ як унікальну платформу для діалогу зі створення спільного простору рівної і нероздільної безпеки; простору, де конфлікти вирішуються виключно мирним шляхом на основі міжнародного права; простору, в якому позаблокові держави і країни, які добровільно позбавилися ядерної зброї, мають надійні гарантії безпеки.

Янукович також відзначив, що рішення про головування України в ОБСЄ в 2013 році є значним стимулом для держави самоудосконалюватися, продовжувати системні реформи і розвивати демократичне суспільство.

Крім того, глава держави відзначив, що українська сторона виступає за пошук конструктивних рішень у врегулюванні існуючих конфліктів в регіоні діяльності ОБСЄ на основі принципів і норм міжнародного права, зокрема, поваги суверенітету і територіальної цілісності держав.

"Україна підтримує зміцнення і більш ефективне застосування механізмів ОБСЄ у сфері раннього попередження і запобігання конфліктам", - сказав Янукович.

Президент також к своєму виступі акцентував увагу на необхідності модернізації існуючого режиму контролю за звичайними озброєннями.

Читайте також:

Екс-прем’єр Бельгії: місце України у ЄС, а не у Митному союзі

Янукович пообіцяв ООН важливі рішення у сфері ядерної безпеки

У Казахстані хлопчика назвали на честь саміту ОБСЄ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: