Янукович: українська і російська мови не дуже відрізняються

Президент натякнув, що незабаром в Україні буде вирішено мовне питання. Він зазначив, що демократія виключає утиски громадян за будь-якими ознаками.

Президент Віктор Янукович вважає, що українська і російська мови не дуже відрізняються.

Про це він заявив у Нью-Йорку, відповідаючи на запитання членів Атлантичної Ради США, повідомляє прес-служба глави держави.

"Якщо казати, як можуть поруч жити люди, які розмовляють українською і російською мовами, я скажу так: по-перше, вони не дуже відрізняються одна від одної", - заявив президент.

"Тому, незважаючи на те, якою б мовою люди не розмовляли, вони хочуть всі нормально жити", - наголосив він.

"Я вважаю, що це питання співіснування існує не тільки у нашій державі. Воно існує у багатьох країнах світу. Але в країнах із розвиненою демократією ці питання вже давно вирішено", - додав Янукович.

Імплементація Європейської мовної хартії в Україні стоїть на "порядку денному", наголошує Віктор Янукович.

Янукович, зокрема, зазначив, що демократія виключає утиски громадян за будь-якими ознаками - мовна ознака тут не виняток, і "сьогодні суспільство це усвідомлює".

Він зазначив, що існує Європейська мовна хартія. "Україна є членом Парламентської асамблеї Ради Європи, і виконання цієї Хартії створює умови для співіснування будь-яких народів, які розмовляють будь-якими іншими мовами", - сказав президент.

"В Україні розмовляють не тільки українською і російською мовами. Розмовляють угорською, румунською, болгарською, грецькою, єврейською тощо", - наголосив Янукович.

"В Україні живе близько 120 національностей. Україна дуже інтернаціональна держава, і сьогодні мова йде про те, щоб створити рівні умови для проживання в цій країні всіх людей, хто тут живе і має українське громадянство", - пояснив він.

Янукович зазначив, що "розмаїття культур робить Україну ще більш цікавою".

"І пригнічення тієї чи іншої культури в сучасному суспільстві неможливе. Ми усвідомлюємо це і врахуємо у державній політиці. Тобто імплементація Європейської мовної хартії в Україні - це питання порядку денного. Зараз ми цим і займаємося", - додав він.

Читайте також:

Табачник додав російську мову до зовнішнього тестування

Влада Криму вирішила заощадити на вивченні української мови

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: