Янукович: уряд приховував правду

Прем'єр-міністр України визнав, що під час ліквідації фосфорної аварії у Львівській області посадовці дезінформували населення.

Віктор Янукович
УНІАН
Віктор Янукович визнав, що під час ліквідації аварії був допущений ряд помилок
Прем'єр-міністр України визнав, що під час ліквідації фосфорної аварії у Львівській області посадовці дезінформували населення про реальний стан речей, а уряд був не готовий діяти відповідно за подібних обставин. Про це він заявив сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України.

Віктор Янукович також визнав, що під час ліквідації були допущені ряд помилок, і що аварія засвідчила відсутність досвіду поведінки відповідальних осіб в подібних ситуаціях.

У зв'язку з цим глава уряду доручив міністрами призначити у своїх відомствах відповідальних осіб за інформаційну політику під час виникнення надзвичайних ситуацій. "Бажання ієзуїтськи підходити до людей, дезинформувати їх - з цим потрібно боротися", - зазначив прем'єр-міністр.

19 липня президент України Віктор Ющенко звинуватив уряд у спробах приховати наслідки "фосфорної аварії" у Львівській області. При цьому він підкреслив недостатність дій уряду щодо захисту жителів постраждалих районів, додавши, що потрібно забезпечити потерпілих всім необхідним.

"Практика радянської влади, коли принципом вирішення проблеми були заспокійливі чиновницькі звіти - замість професійних дій і замовчування - замість чесного інформування не може бути нормою життя в Україні", - сказав глава держави.

Зазначимо, 18 липня в прес-службі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України повідомили, що концентрація фосфорного антигідриду в атмосферному повітрі населених пунктів, що знаходяться в зоні техногенної катастрофи у Львівській обл., в 23 рази перевищувала норму і становила 3,5 мг/ куб. м. За даними аналітичного контролю Державної екологічної інспекції в Львівській області забруднення грунтів і поверхневих вод не зафіксовано, зазначили в Мінприроди.

Кузьмук-Шуфрич
УНІАН
Деякі урядоці говорили людям неправду
Того ж дня віце-прем'єр-міністр Олександр Кузьмук власним прикладом переконував жителів Львівщини у безпечності питної води. Як повідомив керівник прес-служби МНС Ігор Кроль, Кузьмук випив воду з колодязя, який розташований в одному з постраждалих сіл.

"Віце-прем’єр міністр особисто набрав води з колодязя і випив її на очах у селян, для того, щоб довести, що вода, земля і повітря є чистими. Думаю, це вагомий аргумент для того, щоб йому повірити", - сказав Кроль.

Президент України Віктор Ющенко, у свою чергу, ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 20 липня про стан ліквідації наслідків аварії в Львівській області. Як повідомляє прес-служба глави держави, відповідний указ Ющенка підписав учора.

Віктор Ющенко
Сайт президента України
Ющенко ввів у дію рішення РНБО від 20 липня про стан ліквідації наслідків аварії.
На засіданні 20 липня РНБО відзначила недоліки у функціонуванні єдиної держсистеми органів виконавчої влади по питаннях запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру, не забезпечення на належному рівні об'єктивного інформування громадськості.

РНБО відзначила, що останнім часом на залізничному транспорті надзвичайні ситуації трапляються все частіше, що свідчить про наявність загрозливої тенденції виникнення таких подій з негативними наслідками, що збільшуються.

Крім іншого, РНБО доручила Генеральній прокуратурі і Кабінету міністрів знайти винуватців техногенної аварії в Львівській області і ухвалила рішення про створення агентства з розвитку оборонно-промислового комплексу країни.

Міністрів Шуфрича і Рудьковського на це засідання не запрошували. Крім того, Віктор Ющенко висловився за відставку останнього. Раніше Президент звинувачував Кабінет міністрів в замовчанні реальних наслідків аварії потягу, що перевозив жовтий фосфор.

Служба безпеки України за місяць до цієї аварії в аналітичній записці про ситуацію в транспортній галузі попереджала Мінтранс про можливі катастрофи.

Учора науковий праціник Інституту органічної хімії НАН України, кандидат хімічних наук Дмитро Волочнюк заявив, що екологічних наслідків аварії з фосфором у Львівській області можна було запобігти.

Нагадаємо, що 16 липня в Бузькому районі Львівської області на перегоні Красне-Ожидів перекинулися 15 цистерн з жовтим фосфором, які слідували з Казахстану до Польщі. Внаслідок витоку фосфору з однієї цистерни відбулося самозаймання 6 цистерн.

Під час гасіння пожежі утворилася хмара з продуктів горіння. До зони ураження потрапили 14 населених пунктів Буського району і окремі території Радехівського і Бродівського районів області. 250 жителів Львівської області в результаті аварії потрапили до лікарень.

ВідеоКабмін виділив гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: