Янукович узаконив нові правила місцевих виборів

Президент Віктор Янукович підписав зміни до закону про місцеві вибори: 31 жовтня балотуватися до місцевих рад зможуть і "молоді" партії.

Президент Віктор Янукович підписав зміни до закону про місцеві вибори, ухвалені Верховною радою на позачерговому засіданні 30 серпня.

Закон №2491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" було опубліковано на сайті глави держави 1 вересня.

Серед змін, зокрема, - скасування вимоги про обов'язкову реєстрацію місцевих організацій політичних партій щонайменше за 365 днів до дня місцевих виборів, для участі в цих виборах. Це нововведення дозволить взяти участь у виборах "молодим" політичним силам Сергія Тігіпка "Сильна Україна", "Фронту змін" Арсенія Яценюка та "Громадянській позиції" Анатолія Гриценка.

Крім того, згідно із документом, до складу територіальних виборчих комісій може входити від 9 до 18 осіб, при цьому від партій, які представлені в Раді, до складу комісій можуть бути включені не більш як 15 кандидатур, від партій, не представлених у Раді, але які мають намір висунути своїх кандидатів на відповідних виборах - не більш як 3 кандидатури.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, "для організації та проведення місцевих виборів є неприпустимим формування виборчих комісій за поданням організацій лише тих політичних партій, які представлені у Верховній раді поточного скликання".

У пояснювальній записці наголошено, що ухвалений раніше парламентом закон містить деякі положення, які не відповідають "демократичним засадам та міжнародним стандартам".

Водночас в опозиції стверджують, що Партія регіонів ініціювала зміни до закону, щоб пустити на вибори "малі" політичні сили, аби вони відбирали голоси у партії Юлії Тимошенко "Батьківщина".

Чергові місцеві вибори призначені на неділю, 31 жовтня.

Читайте також:

Рада дозволила Яценюку й Тігіпку йти на вибори

Янукович зізнався, чому вирішив змінити закон про вибори

Соціологи: до Ради проходять шість політсил

У БЮТ поскаржилися, що влада не пускає їх на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: