Янукович в ефірі CNN побажав Тимошенко виправдання у суді

17 січня президент Віктор Янукович дав американському телеканалу інтерв'ю, яке вийшло в ефірі CNN International 19 січня ввечері.

 Президент Віктор Янукович в ефірі CNN International пояснив причини порушення кримінальних справ стосовно представників опозиції і запевнив, що хотів би почути виправдувальний вирок у справі про зловживання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це пише "Комерсант-Україна".

Як повідомляється, на цьому тижні телеканал CNN International транслює серію іміджевих сюжетів, присвячених Україні. 17 січня президент Віктор Янукович дав американському телеканалу інтерв'ю, яке вийшло в ефірі CNN International вчора ввечері.

Журналіст Джим Кленсі, серед іншого, попросив Януковича прокоментувати кримінальне переслідування лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

"Юлія Тимошенко знайде можливість захистити себе (у суді. – ред.), і я - один з тих, хто зацікавлений в тому, щоб це відбулося. Я хотів би, щоб вона довела, що звинувачення проти неї неправдиві ", - заявив він

Він наголосив у той же час, що судове рішення не підлягає сумніву, а це означає коректність як виправдувального, так і обвинувального вироку.

"Якщо суд визнає її винною, вона повинна буде понести відповідальність, як і будь-яка інша людина", - додав Янукович.

При цьому президент визнав недосконалість існуючої судової системи.

"Нам все ще належить реформувати судову систему, щоб подолати корупцію", - сказав Янукович.

Кленсі нагадав президенту про те, що, на думку багатьох українців, нинішню стабільність здобуто ціною демократії. Президент, проте, відповів, що демократичні зміни останніх років незворотні.

"Україна взяла курс на демократію і продовжить йти цією дорогою. А звинувачення, які ми чуємо останнім часом, - це тимчасові невдачі ", - зазначив Янукович.

Саме демократизація країни є однією з головних причин порушення кримінальних справ відносно колишніх чиновників, які допустили в минулому порушення закону, підкреслив він.

"Ми повинні пояснити всім в Україні, що жити треба відповідно до закону, тому що верховенство права - одна з головних умов демократії. Звичайно, це відбувається болісно, і часто надто політизоване. Але ми пройдемо цей період", - заявив президент.

Ремарка журналіста, який вказав на "виборчий підхід" у виборі переслідуваних чиновників, до числа продемонстрованих CNN епізодів інтерв'ю Віктора Януковича не увійшла.

Як відомо, 30 грудня 2010 року Генпрокуратура висунула Тимошенко остаточне обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Раніше генпрокурор Віктор Пшонка заявляв, що Тимошенко обвинувачують у нецільовому використанні 180 і 200 млн євро, отриманих Україною від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу.

Читайте також:

Янукoвич осоромився, запрошуючи японців в Україну

На Тимошенко "повісили" зловживання ще на 25 мільярдів

Азаров назвав Тимошенко "непорозумінням української політики"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: