Янукович ветував будівельну реформу: звужуються права громадян

Янукович ветував закон про регулювання містобудівної діяльності, додавши, що його правки мають бути розглянуті парламентом якнайшвидше.

Президент України Віктор Янукович застосував право вето до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" і повернув його до Верховної Ради України із своїми пропозиціями.

На думку глави держави, цим законом "звужуються права громадян щодо можливості прийняття участі в обговоренні при плануванні і забудові території,... створюються можливості для втручання у виключну компетенцію органів місцевого самоврядування, у тому числі – по обмеженню компетенції сільських, селищних, міських рад щодо затвердження містобудівної документації, яка закріплена у Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні".

"По-третє, Закон не передбачає достатньої відповідальності за негативні наслідки, спричинені допущеними порушеннями будівельних норм, стандартів і правил у процесі проектування, експертизі проектів та будівництві об'єктів містобудування", – зазначено у повідомленні прес-служби.

У пропозиціях Янукович також наполягає на обов'язковості врахування прав громадян, громад і місцевих рад під час підготовки містобудівної документації.

Крім того, президент наголосив "на необхідності встановлення у Законі персоніфікованої відповідальності за негативні наслідки у разі порушення норм і правил, які регламентують діяльність у будівельній сфері".

Глава держави наполягає на тому, щоб його пропозиції до закону "Про регулювання містобудівної діяльності" були невідкладно розглянуті парламентом на наступному сесійному тижні.

Нагадаємо, як запевняють експерти, завдяки цьому закону почне розгойдуватися будівельний ринок, а також розморозиться банківське кредитування, і Україна зможе вийти на докризовий рівень будівництва.

Читайте також:

Янукович схвалив зміни до Конституції та вибори Ради у 2012 році

Янукович визнав, що він живе не у казці

Експерт: будівельна реформа допоможе вивести галузь на докризовий рівень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: