Янукович відчитав Семиноженка за висловлювання про союз з Росією

Президент вкотре відзначив незаперечність незалежності України та її євроінтеграційного курсу.

Президент України Віктор Янукович заявив, що віце-прем'єр-міністр Володимир Семиноженко «не зовсім точно висловився» щодо ідеї так званого союзу України, Росії і Білорусі.

Янукович сказав: "Є незаперечна істина - Україна незалежна суверенна держава. І про це написано в Основному Законі нашої держави. Є наступна істина - Україна активно інтегрується в Європейський Союз. І це стратегічний напрям зафіксований, зокрема, і в моїх неодноразових заявах як президента України. Я хотів би, щоб про це всі пам'ятали. Чи існує право на дискусію з цього питання? Для мене як для президента - ні. Для всіх, хто представляє владу - ні.

"Що стосується всього суспільства - політологів, експертів, журналістів, просто громадян, то тут, у пошуках відповіді на питання, слід керуватися одним словом - демократією. Ми живемо в демократичному суспільстві, де можна вільно, публічно виражати і обговорювати різні думки. У нас є свобода преси. І ми не диктуємо пресі, на які теми дискутувати, а на які - ні. Оскільки це було б неправильно. Інша справа, що коли високі державні чиновники беруть участь в дискусіях в прямому ефірі, то вони винні дуже скрупульозно зважувати кожне своє слово, оскільки вони виражають державну позицію", - підкреслив глава держави.

Янукович повідомив, що вже провів розмову на цю тему з віце-прем'єром Семиноженком. "Без сумніву, Володимир Петрович розуміє і підтримує стратегічний напрям держави. І вся проблема полягає в не зовсім точному виразі Семиноженка. Думаю, що віце-прем'єр повинен подумати про це і в майбутньому враховувати", - сказав президент.

"Також Віце-прем'єр винен ще раз чітко і ясно озвучити свою позицію про відношення до Конституції України і до пріоритетів державної політики. І на цьому інцидент повинен бути вичерпаний. Я проти того, щоб роздувати зараз цю тему. Потрібно зосередити зусилля на головному - потрібно рухатися вперед. Долати кризу і робити все, щоб підняти рівень життя українців до європейського", - резюмував глава держави.

Нагадаємо, раніше в своєму листі депутат Держдуми РФ Євгеній Федоров звернувся до депутата Верховної ради України Остапа Семерака з пропозицією до 2020 року об'єднатися з Росією і Білоруссю "в одну Велику Україну".

Пізніше, як повідомлялося, Семиноженко виступив за обговорення можливості створення союзу трьох держав - України, Росії і Білорусі. Він відзначив, що створення такого союзу є "однією з схем, яка, як і будь-яка інша, має право на розгляд, так само як і участь України в Євросоюзі".

Читайте також:

У Раді збираються звільнити віце-прем`єра Семиноженка

Кравчук вимагає від Януковича пояснень щодо ідеї союзу з Росією

Литвин назвав популізмом ідею об’єднання з Росією і Білоруссю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: