Янукович відмовився створити орган по боротьбі з корупцією

На першому засіданні Національного антикорупційного комітету глава держави погодився з керівниками силових відомств щодо передчасності створення такого органу.

У ході першого засідання Національного антикорупційного комітету, яке відбулося у четвер, президент Віктор Янукович запропонував створити в Україні окремий орган, який спеціалізується на боротьбі з корупцією. Проте керівники силових відомств заявили, що такий крок є передчасним, і в підсумку пан Янукович з їх думкою погодився. У Національному інституті стратегічних досліджень вважають, що в майбутньому така структура все ж таки з'явиться.
Пропозиція президента не знайшла одностайної підтримки керівників правоохоронних органів. Так, генеральний прокурор Олександр Медведько заявив, що вважає створення нової структури по боротьбі з корупцією передчасним.

"У цьому році антикорупційний орган створити складно, тому що в держбюджеті не передбачені відповідні витрати", - сказав він.

Ще одним аргументом проти створення такого органу найближчим часом генпрокурор назвав відсутність згадки про подібну структуру в пакеті антикорупційних законів. Позицію генпрокурора підтримав голова Верховного суду Василь Онопенко.

В цілому, члени НАК не впевнені в тому, що структуру, що спеціалізується на боротьбі з корупцією, вдасться створити найближчим часом. Сам Віктор Янукович у результаті визнав вчасність її формування.

"Створення такого органу можливе в перспективі. Коли президент підбивав підсумки (засідання – ред.), він сам сказав, що це передчасно, - розповів член НАК, голова комітету Верховної ради з питань правосуддя Сергій Ківалов. – Зараз ми повинні скоординувати роботу на законодавчому рівні, а якщо виникне необхідність у створенні окремого органу, будемо додатково вивчати цю проблему ". А поки, за словами пана Ківалова, питаннями, пов'язаними з роботою органів прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки у сфері боротьби з корупцією, займатиметься президент.

"Створення антикорупційної структури – це завдання для розробки. Установка президента: над цим треба думати і вносити пропозиції", - сказав член НАК, директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті (НІСД) Андрій Єрмолаєв. Він підкреслив, що готових рішень поки немає: "Є лише розуміння необхідності це зробити".

Пан Єрмолаєв також повідомив, що в очолюваному ним НІСД буде створено підрозділ, який займеться проблемами тіньової економіки, організованої злочинності та корупції. Що стосується перспективи формування нової антикорупційної структури, то директор НІСД зазначив: "Дуже важливо, щоб вона виступала в ролі координуючого органу, який забезпечив би перш за все організаційно-інтелектуальну роботу по боротьбі з корупцією. Адже зараз ці функції у силових структур дещо розмиті".

Читайте також:

НУ-НС підтримала Тимошенко і вимагає звіту Януковича

Опозиція вимагає імпічменту Януковичу

Мєдвєдєв: відносини з Києвом повертаються до стратегічних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: