Янукович відмовився відвідати музей радянської окупації в Латвії

Спочатку візит українського президента до Латвії планувався як державний. Але потім його статус було понижено до "офіційного".

В останній момент візиту до Латвії український президент Віктор Янукович відмовився відвідувати один з головних символів латвійців - музей радянської окупації в Ризі.

Спочатку візит глави української держави до прибалтійської країни планувався як державний - найвищий за статусом. Досі візит такого рівня Янукович здійснював тільки до Китаю. Латвія могла стати другою державою на карті інтересів України, однак в останній момент рівень візиту вирішили знизити до офіційного, а програму перебування скоротити - з двох до одного дня.

Як пояснило джерело з латвійської сторони, каменем спотикання між протоколами двох країн став один з пунктів програми, а саме відвідання президентами музею радянської окупації.

"Величезний чорний будинок на березі Даугави є відображенням державної політики латвійського керівництва. На трьох поверхах зібрані експонати, які повинні втілювати все неприйняття сучасними громадянами радянського періоду. Але Віктор Янукович, судячи з усього, як людина, народжена в СРСР, вирішив уникнути зіткнення з латвійськими реаліями", - пише у четвер "Комсомольська правда в Україні".

Утім, на рівні відносин між країнами ця деталь не позначилася. Президент Латвії Валдіс Затлерс приймав Януковича у своєму ризькому замку, глави держав підписали спільну заяву та низку документів, а також взяли участь у покладанні квітів до Монумента Свободи.

До речі, незабаром Затлерс поїде з візитом до Москви. Тим часом Віктор Янукович прийматиме в Києві президента Угорщини Пала Шмітта.

Читайте також:

Янукович потрапив до Топ-10 "повернень року" за версією Time

Азаров виявився наполовину естонцем

Відео Януковича з вінком посіло третє місце в річному рейтингу YouTube

Президент Латвії підтримав марш ветеранів "Ваффен СС"

ВідеоЯнукович з офіційним візитом в Латвії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: