Янукович відновив на посаді скандальну суддю КС Станік

Глава держави скасував указ екс-президента Ющенка про звільнення Станік з посади судді Коституційного суду.

Президент Віктор Янукович своїм указом призначив скандально відому екс-суддю Конституційного суду Сюзанну Станік на колишню посаду.

Янукович підписав указ №585/2010 "Про визнання таким, що втратив чинність, указу Президента України від 3 квітня 2008 р. №297". Текст указу розміщений на офіційному сайті глави держави.

Указом від 3 квітня 2008 р. №297 був скасований президентський указ від 25 березня 2004 р. №368 про призначення Сюзанни Станік суддею Конституційного суду України.

У червні 2009 року Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення Окружного адміністративного суду Києва про поновлення Станік суддею КС.

У квітні 2007 року навколо імені Станік розгорівся скандал. Вона була призначена доповідачкою у справі про вивчення на предмет конституційності указу президента Ющенка про розпуск Верховної ради V скликання. Станік і ще двоє її колег засумнівалися в правомірності президентського рішення. У команді голови держави запідозрили, що судді КСУ підкупили, і Ющенко підписав указ про їх звільнення "у зв'язку з порушенням присяги".

Паралельно співробітники СБУ займалися вивченням фактів можливих корупційних діянь служителів Феміди. Так, зокрема, Станік чутки приписували отримання або купівлю двох квартир вартістю в 2 млн доларів в елітному будинку в Києві. А у одного з її близьких родичів (на той момент безробітного) "налічили" рухомої і нерухомої власності на 12 млн доларів.

Тодішня парламентська більшість на чолі з Партією регіонів звинуватила Ющенко в спробах залякати склад Конституційного суду, але так і не зуміла захистити Станік від "гніву" президента. Майже цілий рік вона добивалася визнання указу Ющенка незаконним в судах. У результаті в березні 2008-го Верховний суд України виніс ухвалу на користь звільненої, і глава держави був вимушений відновити її на колишній посаді.

Проте вже наступного дня після "реабілітації", 3 квітня, Ющенко видав новий указ, яким відмінив дію указу його попередника Леоніда Кучми, який призначив Станік суддею КСУ. Мотивація - "у зв'язку з порушенням процедури вступу до посади судді Конституційного суду України".

Читайте також: 

Суд знову поновив скандальну суддю Станік на посаді

Суд поновив Станік на посаді судді

У Ющенка оскаржать поновлення Станік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: