Янукович вимагає переписати правила місцевих виборів

Віктор Янукович пообіцяв, що одразу після Дня Незалежності вимагатиме, щоб Рада внесла зміни до закону про місцеві вибори.

Президент Віктор Янукович наполягає, щоб Верховна рада внесла зміни до закону про місцеві вибори.

Про це він сказав журналістам.

"25 червня, після Дня Незалежності, я підпишу зміни до закону про вибори і буду наполягати на тому, щоб відбулося позачергове засідання Верховної ради, щоб ми могли прийняти цей закон і щоб політичні сили мали можливість йти на вибори за оновленим законом", - заявив Янукович.

"Необхідно врахувати точку зору, яка склалася в українському суспільстві та політикумі. Треба додати зміни до того закону (про місцеві вибори)", - сказав він.

Як відомо, чинний документ передбачає, що місцеві вибори повинні проходити за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій.

Зокрема, вибори депутатів сільських, селищних рад, а також сільських, селищних, міських голів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.

Вибори депутатів Верховної ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою, за якою 50% обираються за виборчими списками політичних партій, 50% - в мажоритарних виборчих округах.

Місцева організація партії може висувати кандидатів на місцевих виборах за умови, що вона зареєстрована в установленому законом порядку не пізніш як за триста шістдесят п'ять днів до дня виборів.

Спікер Володимир Литвин заявив, що позачергове засідання парламенту має відбутися до кінця серпня.

Читайте також:

Рада збереться на позачергове засідання

Америка розкритикувала український закон про вибори

На місцевих виборах прогнозують низьку явку

Скандальний закон про місцеві вибори набув чинності

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: