Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович вимагає повернути виборчу систему часів Кучми

Президент вимагає повернутися до виборів за мажоритарною системою - пропорційна система, на його думку, віддалила депутатів від суспільства.

Президент Віктор Янукович виступає за скасування пропорційних виборів до Верховної ради та запровадження мажоритарної системи виборів, скасованої в 1998 році.

Про це Янукович заявив під час виступу у Французькому інституті міжнародних відносин у Парижі.

"Пропорційна система віддалила депутатів від суспільства. Ми відчуваємо шкідливість цієї системи, вона не відповідає вимогам виборців, бо депутати відірвані в багатьох випадках від територій, а це означає - від життя", - сказав Янукович.

За його словами, треба обрати між чистою мажоритарною системою і змішаною системою, коли половина Верховної ради обирається за списками, а половина - за округами.

"Як мінімум, треба повернутися до змішаної системи - 50% мажоритарна, 50% - пропорційна. Чи, можливо, повністю мажоритарна, щоб депутати були закріпні за округами, виборці їх відчували, а вони відчували людей", - зазначив Янукович.

"Це питання дискусійне, але обов'язково треба змінювати систему виборів. Це моє переконання", - додав Янукович.

Як відомо, змішані вибори були запроваджені в 1998 році, після чого за такою системою Верховна рада також обиралася в 2002 році.

Читайте також:

Депутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

Грошовиті бютівці підтримали розширення повноважень Януковича

Янукович назвав розширення своїх повноважень тріумфом демократії

ВідеоЯнукович вимагає повернути виборчу систему часів Кучми

Залиште свій коментар

Вибір редакції