Янукович вимагає реформувати суди, "щоб не ганьбити країну"

Президент вказав, що питання судової реформи в державі залишається актуальним вже впродовж багатьох років.

Президент Віктор Янукович наголосив на необхідності якнайшвидшого напрацювання концепції судової реформи в Україні та її затвердження на законодавчому рівні. На його думку, реформа має подолати корупцію в судах, яка ганьбить країну.

Про це Янукович заявив під час засідання робочої групи з питань судової реформи, яке відбулося в Адміністрації президента.

"Прийшов час діяти, щоб ми спільно остаточно розглянули концепцію реформи судочинства в Україні і, безумовно, запропонували Верховній раді відпрацювати згідно з цією концепцією закон", - наголосив президент.

Янукович зауважив, що питання судової реформи в державі залишається актуальним вже впродовж багатьох років. "Сьогодні ми маємо судову систему, яка не має об’єднаної концепції, вона розірвана", - констатував глава держави і зауважив, що таким станом справ незадоволені й українське суспільство, а також наші міжнародні партнери.

"Сьогодні судову владу критикують усі кому не лінь. І це справедливо", - сказав Янукович.

На його думку, це викликано неефективною діяльністю із проведення реформи судочинства у попередні роки, значною політизацією цієї сфери, а також високим рівнем корупції, що, за словами президента, набула особливого поширення останні п’ять років.

"Кожного з нас вона (корупція) торкається окремо і усіх разом. Ми надалі не можемо ганьбити країну і ставитися так до судової влади", - наголосив президент.

Він також підкреслив, що напрацьована концепція судової реформи в Україні повинна бути погоджена із Європейською комісією за демократію через право (Венеціанською комісією), висновки і пропозиції якої будуть також враховані.

"Нам потрібно порадитися з "Венеціанською комісією", нам потрібні її рекомендації, я зроблю все для того, щоб у ході нашої роботи "Венеціанська комісія" також висловила свою точку зору з цього питання", - сказав Янукович.

Нагадаємо, указом від 24 березня Янукович створив групу з питань судової реформи з метою невідкладної підготовки погоджених пропозицій щодо подальшого комплексного реформування судової системи й призначив міністра юстиції Олександра Лавриновича її керівником.

Янукович доручив групі підготувати пропозиції щодо вдосконалення законодавчого регулювання питань судоустрою, судочинства й статусу суддів і подати їх у місячний строк йому для внесення на розгляд Верховній раді.

Читайте також:

Кримські вчені визнали Януковича типовим татарином

Януковича прирівняли до державного прапора та герба

Янукович призначив свого представника в Раді

ВідеоЯнукович вимагає реформувати суди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: