Янукович визначив кандидатуру посла в Росії

Київ і Москва через дипломатичні канали погодили кандидатуру нового українського посла в Росії. Очікується, що ним стане Володимир Єльченко - екс-посол в Австрії, фігурант "туркменського скандалу" у грудні 2006-го.

 

Стала відома кандидатура посла України в Російській Федерації. Як очікується, ним стане Володимир Єльченко, чинний глава постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні.

Як повідомили джерела газеті "Комерсант-Україна" в статті "До Москви поїде дипломат з віденським минулим", Москва вже повідомила про згоду на призначення Єльченка, хоча остаточно документи ще не оформлені.

Сам Єльченко сказав журналістам, що про ухвалене рішення можна буде говорити лише після підписання президентом відповідного указу. "Всьому свій час", - додав дипломат.

Володимир Єльченко - кар'єрний дипломат. Стаж дипломатичної служби - 29 років. Обіймав різні керівні посади в МЗС, курирував взаємодію з міжнародними організаціями, керував постійним представництвом України в ООН. У 2003-2005 роках - перший заступник міністра закордонних справ. З 2006 року - голова постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні. Досвіду дипломатичної роботи в російському напрямку не має.

Консультації щодо кандидатури майбутнього посла були тривалими і непростими. Раніше повідомлялося, що Київ зупинив вибір на чинному першому заступнику міністра закордонних справ Володимирі Хандогії. "Цю кандидатуру не вдалося узгодити з Москвою. Ще до подання запиту на агреман російська сторона попередила, що є сенс змінити претендента", - розповів один з дипломатів. Після цього було вирішено направити Хандогія послом до Британії.

За словами джерел, в МЗС і адміністрації президента розглядалися кілька кандидатур. На початковому етапі обговорювалася можливість направити до Росії народного депутата Леоніда Кожару (Партія регіонів), який керував міжнародним напрямком виборчої кампанії Віктора Януковича. Розглядалася також кандидатура Раїси Богатирьової, однак вона відмовилася від пропозиції. Деякий час основним претендентом на посаду посла України в РФ вважався народний депутат Анатолій Кінах (ПР), однак від цього варіанту теж відмовилися.

Одним з головних аргументів на користь Володимира Єльченка стала підтримка Анатолія Орла - впливового українського дипломата, який в 1999-2004 роках був заступником голови адміністрації президента Леоніда Кучми, а в 2006-2007 роках працював радником прем'єр-міністра Віктора Януковича.

Сьогодні він формально не має посади в адміністрації глави держави, але, за твердженням джерел, президент консультується з ним із зовнішньополітичних питань. За інформацією ЗМІ, Анатолій Орел, який користується авторитетом у російському МЗС, сприяв також узгодженню кандидатури нового українського посла в Москві.

Експерти позитивно ставляться до майбутнього призначенням. "Єльченко - один з найкращих українських дипломатів, я б навіть включив його до трійки найкращих. Він тричі розглядався як кандидат на посаду глави МЗС - у 2003, 2007 і 2010 роках. Якщо призначення відбудеться, це буде дуже сильний посол", - вважає заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий.

У кар'єрі Володимира Єльченко, як згадали журналісти, був лише один неприємний епізод. У грудні 2006 року тодішній міністр транспорту Микола Рудьковський запросив до України лідерів туркменської опозиції, що призвело до різкого погіршення взаємин Києва та Ашхабада. Візи туркменам в терміновому порядку - вночі - видав посол України в Австрії Володимир Єльченко, який телефоном отримав запевнення Рудьковського в тому, що це рішення узгоджене з керівництвом країни. Після "туркменського скандалу" Єльченка звільнили з посади посла.

Читайте також:

Перший заступник глави МЗС поїде послом до британської королеви

Грищенко влаштував кадрову чистку в МЗС

Янукович визначився з новим послом у США

Росія приставить до кожного українського регіону свого куратора

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: