Янукович визначив курс реформ на 2011 рік

На наступний рік влада запланувала сформувати нову регуляторну систему, провести реформи в АПК, ЖКГ, енергетиці, нафтогазовому секторі, транспорті.

Президент Віктор Янукович повідомив, що Кабмін і Комітет з економічних реформ готують Національний план дій з реформ на 2011 рік.

Глава держави зазначив, що майбутній план має забезпечувати подальше стимулювання розвитку підприємництва і поліпшення ділового клімату в Україні, передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Я маю на увазі лібералізацію умов ведення бізнесу, максимальне зниження обтяжуючих процедур, впровадження чіткої відповідальності державних регуляторних і силових структур", - пояснив він.

Крім того, за словами Януковича, має бути сформована якісно нова регуляторна система, що базується на принципах взаємної відповідальності влади і бізнесу.

"Така система повинна забезпечити комплексний захист прав і безпеку споживачів, дотримання культури сплати податків, жорстке дотримання вимог господарського законодавства. Тільки у цьому випадку в Україні працюватиме ефективне конкурентне середовище", - додав він.

Також Янукович наголосив, що система спрощеного оподаткування підприємців вже найближчим часом повинна стати "предметом окремої розмови" влади.

"З неї потрібно виключити ті схеми оптимізації, як-то кажуть, податків, які дискредитують її прогресивність, економічну і соціальну ефективність", - зауважив президент.

Янукович акцентував увагу і на необхідності глибокого реформування природних і інфраструктурних монополій, зокрема, в енергетиці, вугільній галузі, нафтогазовому секторі, транспорті.

Крім того, на його переконання, у плані має бути передбачено реформування АПК.

"Фахівці добре розуміють, що гаяння часу з впровадженням повноцінного ринку землі значною мірою викликане незавершеністю земельної реформи. Треба швидко, але, враховуючи високу суспільну чутливість у цій сфері, точно і зважено завершити становлення і оформлення прав власності на землю", - зазначив Янукович.

Окремо глава держави відзначив реформу у ЖКГ.

"Це сфера, де громадяни зможуть вже у найближчій перспективі відчути поліпшення умов життя. Реформи повинні максимально спростити зв'язок між тими, хто надає і тими, хто отримує послуги і забезпечити раціональне господарювання комунального господарства", - переконаний Янукович.

Він також наголосив на необхідності проведення комплексних реформ у соціальній сфері, насамперед, Пенсійної реформи, реформи охорони здоров'я.

9 грудня Янукович вже дав старт Адміністративній реформі, скоротивши кількість міністерств з 20 до 16. Крім того, на 50% має бути скорочено кількість службовців у державних органах.

Читайте також:

Підприємці оскаржать Податковий кодекс у Конституційному суді

За комунальні борги українців штрафуватимуть і виселятимуть з квартир

Мітингувальники повернуться на Майдан вимагати відставки Януковича

Держбюджет на 2011 рік фінансуватиме неіснуючі органи влади

ВідеоЯнукович визначив курс реформ на 2011 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: