Янукович визначив, кому з віце-прем’єрів слід готуватися до відставки

З п’яти віце-прем’єр-міністрів за свої посади можуть не хвилюватись лише Борис Колесніков та Сергій Тігіпко.

Віце-прем’єр-міністри Володимир Сівкович, Віктор Слаута та Віктор Тихонов можуть втратити свої посади в уряді в зв’язку зі скасуванням політреформи.

Як пише видання "Коммерсант-Украина", в статті "Двое против Конституции", президент Віктор Янукович розглядає два варіанти зміни віце-прем’єрів. Відповідно до першого, у відставку будуть відправлені Володимир Сівкович і Віктор Тихонов. Другий варіант припускає, що замість Тихонова буде звільнений Віктор Слаута, кажуть джерела видання в адміністрації президента (АП).

"Але Слаута з уряду не піде. Якщо це станеться, він буде призначений міністром аграрної політики", - повідомило джерело.

Як відомо, зараз цю посаду обіймає член Партії регіонів Микола Присяжнюк, який також очолює Національну асоціацію виробників м’яса та м’ясопродуктів. Зміна першого віце-прем’єра не планується, стверджують джерела. Андрій Клюєв залишиться на своєму посту.

"Також збережуть свої посади Колесніков і Тігіпко. На користь зняття Слаути говорить той факт, що він опікується напрямком, де є свій профільний міністр (Микола Присяжнюк - ред.)", - вважає джерело в АП.

Нагадаємо, Основний закон у редакції 1996 року, який знову набрав чинності 30 вересня, передбачає, що в уряді має бути не більше трьох віце-прем’єрів. На сьогоднішній день їх п’ять: Борис Колесніков - з питань Євро-2012, Володимир Сівкович - з питань національної безпеки та оборони, Віктор Слаута - з питань агропромислового комплексу (АПК), Сергій Тігіпко - з економічних питань, Віктор Тихонов - з питань регіональної політики.

В уряді Януковича (з 21 листопада 2002 по 5 січня 2005 року), який працював до політичної реформи, посада віце-прем’єра з питань АПК була. Пост першого віце-прем’єра тоді обіймав Микола Азаров, одночасно був і міністром фінансів. Віце-прем’єрами були Віталій Гайдук, який опікувався ПЕК і промисловістю, Дмитро Табачник, який відповідав за гуманітарну політику, та Іван Кириленко, який контролював АПК.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович очікує від прем'єр-міністра Миколи Азарова до кінця тижня пропозицій щодо вдосконалення структури Кабміну у зв'язку з відновленням дії Конституції 1996 року, що передбачає скорочення кількості віце-прем’єрів з п’яти до трьох.

Читайте також:

Азаров до кінця тижня визначить, хто з віце-прем’єрів "зайвий"

Янукович до кінця тижня звільнить двох віце-прем’єрів

Кабмін дозволив Януковичу призначати прем’єр-міністра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: