Янукович визначив основи політики України: на першому місці Європа

Президент направить на невідкладний розгляд парламенту документ, який визначає основи внутрішньої і зовнішньої політики України.

Президент Віктор Янукович підписав законопроект про основи внутрішньої і зовнішньої політики і направив його у Верховну раду для невідкладного розгляду.

В зовнішньополітичному блоці законопроекту на першому місці вказано європейську інтеграцію України, на другому - стратегічне партнерство з Росією. "Це основний вектор нашого розвитку, який визначає зміст громадських перетворень і основний напрямок нашої зовнішньої і внутрішньої політики", - підкреслив Янукович.

"Розглянувши проект закону про основи внутрішньої і зовнішньої політики, РНБО (Рада національної безпеки і оборони) вирішила одноголосно підтримати законопроект і рекомендувати президентові внести його у Верховну раду, як невідкладний", повідомили у прес-службі глави держави.

У прес-службі зазначили, що на засіданні РНБО вирішено доручити голові Адміністрації президента Сергію Льовочкіну і міністру юстиції Олександру Лавриновичу забезпечити законодавчий супровід при розгляді законопроекту у Верховній раді. На РНБО також вирішено визначити доповідачем по законопроекту від імені президента прем'єр-міністра Миколу Азарова.

"Президент України відразу підписав законопроект і направив його у Верховну раду", - ззаначили в прес-службі.

"Необхідність розгляду такого законопроекту на засіданні РНБО пов'язано з тим, що подальше зволікання з врегулюванням цього питання (відсутність закону - ред.) створює загрозу національної безпеки і національним інтересам України", - сказав він.

За словами Януковича, ухвалення цього закону дозволить "врешті-решт, навести лад у розпорошеному і неузгодженому законодавстві".

Крім того, президент зазначив, що цей законопроект він розглядає як перший і надзвичайно важливий крок на шляху до системних реформ в усіх сферах громадського і політичного життя.

За його словами, запропонований законопроект визначає основи внутрішньої політики. "Йдеться про чітке формулювання принципів, на яких здійснюватиметься подальше реформування політичних і соціальних інститутів у державі", - підкреслив президент.

Янукович зазначив, що серед пріоритетних цілей законопроекту - забезпечення соціального консенсусу, а також широкого внутрішнього діалогу і суспільно-політичної стабільності.

За його словами, в законопроекті чітко зазначено найвищу пріоритетність європейського стратегічного курсу України. "Це основний вектор нашого розвитку, який визначає зміст громадських перетворень і основний напрямок нашої зовнішньої і внутрішньої політики", - підкреслив президент.

За словами глави української держави, в зовнішньополітичному блоці законопроекту вказано стратегічне партнерство України з Росією. Крім того, в законопроекті зазначено, що стратегічні стосунки зі Сполученими Штатами Америки "були і залишаються важливим напрямом нашої зовнішньополітичної позиції". Крім того, в законопроекті відмічено, що принциповими для України визначено поглиблення стосунків з країнами, які затверджуються, як нові світові центри росту.

У сфері обороноздатності в законопроекті наголошується на необхідності забезпечення належного рівня обороноздатності, можливості співпраці з європейськими і атлантичними структурами.

Читайте також:

Янукович запросив на свій виступ Верховну раду у повному складі

Мєдвєдєв пожалівся, що в Україні до Януковича йому "хамили по повній програмі"

Янукович контролюватиме розслідування загибелі студента у міліції

ВідеоЯнукович визначив основи політики України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: