Янукович впевнений, що "за років десять" Україна буде в ЄС

Віктор Янукович написав статтю до 20-річчя Незалежності, присвячену руху України в бік Європи.

Президент України Віктор Янукович переконаний в однозначному зовнішньополітичному виборі України - руху в бік Європи. На його думку, Україна буде в ЄС уже за 10 років.

"Прийде час і за років десять Україна буде в Європейському Союзі, ввійде в коло розвинених країн. Я в цьому переконаний", - написав глава держави у своїй статті для "Дзеркала тижня", присвяченій 20-річчю Незалежності України.

"Незважаючи на труднощі, головний крок уже зроблено: ми остаточно визначилися зі своїм майбутнім. Європейський вибір став основою зовнішньополітичної ідентичності України. А європейські цінності - основою нашого розвитку", - пише Янукович.

"Ми впевнені, що Угода про асоціацію та про утворення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі - це те, що сьогодні потрібно і Україні, і Європейському Союзові. Сподіваємося, що це усвідомлюють і наші партнери", - зауважив президент.

Він підкреслив, що Україна не просто хоче бути європейською країною – "цей географічний факт не потребує зай­вих підтверджень" – а прагне долучитися до великого європейського проекту "побудови єдиної Європи на основі цінностей свободи, демократії та права".

"Долучитися у складний час, прагнучи не субсидій чи поблажок, а можливостей і прав. Долучитися, попри жорсткий тиск і свідоме гальмування, на засадах рівних партнерів. Долучитися - заради нашого спільного майбутнього", - наголосив Янукович.

Разом з тим, пише далі президент, Україна глибоко усвідомила, що європейський поступ "неможливий без добросусідських відносин із Росією".

"Роки незалежності неспростовно довели, що такі відносини можливі лише на основі чіткого дотримання двостороннього балансу національних інтересів та взаємної поваги. Держава та її керівництво зроблять усе, від них залежне, для побудови такого балансу", - запевнив він.

Також глава держави підкреслив важливість відносин із США та Китайською Народною Республікою. За його словами, Україна і далі буде розвивати співробітництво з НАТО та іншими інститутами з питань безпеки в Європі.

"Національний прагматизм, в основі якого закладено інтереси українського громадянина, — це наш дороговказ у побудові відносин із іншими державами", - впевнений він.

"Ми знаємо, що робити, і усвідомлюємо, як цього досягти. Ми визначили стратегію розвитку, і нам достатньо політичної волі для її реалізації. Європейська демократична заможна Україна, вільна держава, в якій людина почуватиметься захищеною, - це наша мета, і вона буде досягнута... Ця мета об'єднує всіх українців, незалежно від політичних уподобань чи віри. Шлях до її досягнення безальтернативний - це глибока модернізація країни. І на цьому шляху ми сподіваємося на підтримку всіх європейців", - констатував президент.

Читайте також:

МЗС України: суд над Тимошенко ускладнює переговори з ЄС

Україна посіла четверте місце за кількістю переселенців до Росії

WikiLeaks пояснив, чому Україну не взяли в НАТО

США: Янукович має зробити Україну мостом між Росією і Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: