Янукович вшанував пам'ять жертв тоталітарного режиму

Дата публікації
Перегляди
3590
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Ми зуміли перегорнути важкі сторінки історії та знайшли сили, щоб іти далі.

"Меморіал стане символом пам'яті про тих, хто зазнав тяжких мук і несправедливості". / Фото: Прес-служба президента України
Президент Віктор Янукович взяв участь у церемонії відкриття наріжного каменя під будівництво Меморіалу пам'яті жертв репресій 1936-1941 років.

Меморіал буде споруджено на території Національно-історичного меморіального заповідника "Биківнянські могили", повідомили у пресс-службі президента.

"Меморіал стане символом пам'яті про тих, хто зазнав тяжких мук і несправедливості, віддав своє життя заради нашого майбутнього", – наголосив у своєму виступі Янукович.

Він підкреслив, що меморіал також стане "символом перестороги проти повторення подібних трагедій на українській землі".

Сьогодні, зауважив Янукович, у день вшанування Україною пам'яті жертв голодоморів, "ми згадуємо й загиблих жертв тоталітарного режиму".

"Ми втратили цілий пласт вчених, митців, духовних лідерів, управлінців, інженерів... Але наш народ вистояв і відродився. Ми зуміли перегорнути важкі сторінки історії та знайшли сили, щоб іти далі", – сказав Янукович.

"Народ досяг своєї споконвічної мети – незалежної та соборної держави", – підкреслив він.

Зазначимо, біля селища Биківня Київської області знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій, страчених у Києві органами НКВС у 1930-40-х роках. За даними науковців, у Биківні поховано близько 100-120 тисяч репресованих. На сьогодні за виявленими документами встановлене 14191 прізвище.

У 1995 році на виконання розпорядження президента від 11 серпня 1994 року "Про заходи щодо вшанування пам'яті жертв політичних репресій, похованих у селищі Биківня" було засновано Меморіальний комплекс жертвам політичних репресій 1930-х років.

Постановою уряду від 22 травня 2001 року на його основі було створено Державний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили".

У травні 2006 року указом президента заповідник отримав статус національного.

Читайте також:

Янукович: Голодомор – це небачена трагедія світового масштабу

Пам'ять жертв Голодомору вперше вшанували разом всі президенти України

Коли життя дешевше хліба: Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору

В центрі Києва при свічках показали кіно про Голодомор

Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів

Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів
Наступна публікація