Янукович з четвертої спроби вмовив Росію залишити флот у Криму

Російська Федерація спочатку серйозно не розглядала питання продовження перебування ЧФ в обмін на зниження ціни на газ.

Росія погодилася підписати угоду про пролонгацію перебування Чорноморського флоту в Криму з четвертого разу. Про це 16 квітня розповів лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

"Коли дві сторони протягом трьох тижнів вели дуже серйозні переговори, то Російська Федерація зовсім не хотіла погоджуватися на нашу пропозицію, і спочатку три рази навіть серйозно не розглядала питання продовження перебування ЧФ в обмін на зниження ціни на газ", - заявив Єфремов.

"І лише коли вчетверте прозвучала ця пропозиція, вони задумалися, і врешті-решт пішли на підписання даної угоди", - зазначив регіонал.

Таким чином, на переконання Єфремова, ті люди, які вели переговори, "не лише не порушили національні інтереси держави, а вони проявили все своє уміння і весь свій професіоналізм для того, щоб підписати угоду, за якою ми нічого нікому не віддаємо, оскільки вона вже діє".

"Але впродовж наступних років ми будемо отримувати додаткові кошти для вирішення проблем держави", - додав регіонал.

За словами Єфремова, протягом переговорів Росія піднімала питання про співпрацю в авіабудуванні та керування українською ГТС. "Але ми не пішли на це, бо вважаємо, що ГТС - це курка, яка несе золоті яйця, і країна має участь у транспортуванні газу з Росії в Європу", - додав депутат.

Нагадаємо, що 21 квітня президенти Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали угоду, згідно з якою до 2042 року продовжується термін базування в Криму ЧФ РФ. При цьому підвищується ставка орендної плати за перебування флоту в Севастополі на величину дисконту до вартості російського природного газу. Тепер договір повинен бути ратифікований парламентами двох країн.

Водночас, опозиція вже оголосила, що заблокує трибуну Верховної ради, якщо парламентська більшість поставить на голосування домовленості між Україною і Росією щодо ЧФ.

Читайте також:

Завтра Рада вирішить долю угоди про базування ЧФ РФ

Жириновський запропонував Україні здати Крим в оренду Росії

Чорноморський флот РФ повністю оновить свій склад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: