Україна та Росія побудують міст через Керченську протоку

Транспортний перехід через Керченську протоку зробить Крим і російську частину Чорноморського узбережжя Кавказу єдиним курортним регіоном.

За підсумками переговорів у Кремлі президентів Віктора Януковича і Дмитра Мєдвєдєва підписано меморандум з питання організації будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Меморандум підписаний міністерством транспорту РФ, Міністерством транспорту та зв'язку України та Зовнішекономбанком. Підписання цього документа стало першим кроком у реалізації проекту будівництва моста Крим - Кавказ.

У жовтні цього року президенти двох країн на зустрічі в Геленджику висловили зацікавленість в тому, щоб міст був готовий до 2014 року, до Олімпійських ігор у Сочі.

Проект, який обговорювався ще в радянські часи, був заморожений в середині 2000-х років з ініціативи Києва через територіальної суперечки з Москвою в Керченській протоці, зокрема з питання про приналежність тузлинської коси.

Міст через Керченську протоку міг би скоротити транспортний шлях з українського Херсона до Новоросійська на 450 кілометрів.

За оцінками експертів, транспортний перехід через Керченську протоку зробить Крим і російську частину Чорноморського узбережжя Кавказу єдиним курортним регіоном і стане першим кроком до реалізації більш великого проекту - будівництва кільцевої магістралі навколо Чорного моря.

За даними глави уряду Криму Василя Джарти, спорудження мосту обійдеться приблизно в 1 мільярд доларів, а повна вартість транспортного переходу, включаючи створення під'їзних шляхів та іншої інфраструктури, коливається від 1,4 до 1,7 мільярда доларів.

Згідно з проектом, розробленим російською проектно-будівельною фірмою в 2007 році, довжина моста становитиме 4,5 кілометра, ширина - 22 метри, висота - 50 метрів над рівнем моря. Біля країв мосту будуть знаходитися пішохідні тротуари та дві смуги для руху автотранспорту, шириною 7,5 метра кожна.

У центрі, між автомобільними смугами, будуть прокладені одна або дві залізничні колії. Транспортний перехід здатний буде забезпечити переміщення через Керченську протоку до 10 мільйонів осіб на рік. Планується також транспортувати по мосту через протоку зріджений газ в залізничних і автомобільних цистернах.

Нагадаємо, Янукович неодноразово наголошував на тому, що будівництво мосту в Керченській протоці вкрай необхідне. Цей міжнародний транспортний коридор дозволить швидше розвиватися українським і російським регіонам - заявляв президент.

Читайте також:

Міст через Керченську протоку побудують до Євро-2012

Янукович схвалив будівництво мосту в Керченській протоці

Москва запропонувала три варіанти делімітації Керченської протоки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: