Янукович за зміну Конституції

Прем'єр-міністр Віктор Янукович і прем'єр Люксембурґу Жан-Клод Юнкер обговорили співпрацю й інтеграцію України до Європейського Союзу.

Віктор Янукович
Прес-служба Партії регіонів
На прес-конференції Віктор Янукович згадував про стосунки України з ЄС, політичну ситуацію та потребу вдосконалити Конституцію

Про свою бесіду Янукович і Юнкер повідомили журналістам після завершення їхньої зустрічі в Люксембурзі. Янукович перебуває в Люксембурзі, беручи участь у засіданні ради зі співробітництва Україна-ЄС. 

Янукович зазначив, що для України цікавий досвід роботи цієї країни в банківській, фінансовій сферах і в організації роботи інвестиційних фондів, в реалізації соціальних програм. Він також зазначив, що Люксембург становить інтерес для України як найактивніший член ЄС, готовий відстоювати інтереси нашої країни. 


Своєю чергою, Юнкер зауважив, що Люксембург хотів би, аби відносини України і ЄС були тіснішими.. 

Сторони також погодилися з думкою, що Україні на шляху інтеграції не потрібно перескакувати окремі етапи. 

Прем’єр запросив Юнкера відвідати Україну. 

Янукович спрогнозував набуття чинності угодою з Європейським Союзом про спрощення візового режиму восени. 

"В Україні парламент може ратифікувати цю угоду, швидше за все, не раніше осені", - сказав прем'єр. 

Він припустив, що Європейський парламент також ратифікує цю угоду восени. 

Водночас представник України при ЄС Роман Шпек висловив надію, що цю угоду буде ратифіковано сторонами до кінця року для того, аби з 1 січня 2008 року вона набула чинності. 

На прес-конференції з Юнкером Віктор Янукович повідомив, що виступає за внесення змін до Конституції для збалансування гілок влади. 

Янукович зауважив, що систему взаємин гілок влади не можна побудувати, коли одна гілка блокує роботу іншої. Для внесення відповідних змін до Конституцію він указав на необхідність об'єднання політичних сил у парламенті. 

Раніше, в лютому, Янукович говорив про необхідність формування у Верховній раді комісії з удосконалення або продовження конституційної реформи. 

Жан-Клод Юнкер
Deutsche Welle
Жан-Клод Юнкер виступає за якнайтіснішу співпрацю України та Євросоюзу

Янукович вважає, що політична ситуація в Україні не вплине на підготовку нової угоди з Європейським Союзом. Прем’єр не погодився з визначенням політичної ситуації в Україні як нестабільної. 

Він зауважив: у Європі, як і в Україні, вважають, що в країні йде нормальний демократичний процес і ситуацію вирішують мирним шляхом. Цей демократичний процес повинен привести до побудови ефективної системи роботи гілок влади, переконаний Янукович. 


Янукович висловив упевненість, що безальтернативність європейського курсу України було підтверджено під час політичної кризи. 

Він зазначив, що під час кризи всі учасники політичного процесу в Україні зрозуміли, що є межа, за якою Україна може втратити європейську перспективу. 

При цьому Янукович висловив переконання, що «таких радикальних прикладів важливості євроінтеграції» варто було б уникати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: