Янукович заборонив нагороджувати Шевченківською премією твори про Голодомор

Янукович скасував указ свого попередника Ющенка про сприяння висвітленню теми Голодомору 1932-33 років.

Президент Віктор Янукович своїм указом викреслив із положення про Національну премію імені Тараса Шевченка пункт, згідно з яким премія може вручатися громадянам за твори, що висвітлюють тему Голодомору 1932-1933 років.

Як повідомили у Центрі досліджень визвольного руху, відповідний указ "Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка" оприлюднила прес-служба глави держави.

Нагадаємо, Шевченківська премія встановлюється для нагородження громадян за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Нагородження Національною премією проводиться указом президента України.

У грудні 2007 року президент Віктор Ющенко розширив тематику для розгляду творів, висунутих на нагороду імені Тараса Шевченка, додавши до положення про Національну премію такий текст: "у тому числі твори, які висвітлюють тему Голодомору 1932-1933 років в Україні".

Читайте також:

В Європі видали комікси про Голодомор

Янукович назвав Голодомор злочином Сталіна

Справу проти Януковича за заперечення Голодомору повернули до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: