Янукович забрав у Ради колишню дачу Хрущова та Брежнєва

Держуправління справами при президенті забирає у Верховної ради пансіонат "Гліцинія", який займає 20 га землі в Криму.

Один із найпрестижніших пансіонатів Криму "Гліцинія", який останнім часом був на балансі Верховної ради, забирає собі Держуправління справами при президенті.

Господарський суд Криму скасував рішення Лівадійської сільради від 29 січня 2009 року про видачу Верховній раді свідоцтва на право власності на ялтинський пансіонат.

Завдяки рішенню суду Держуправління справами знову стало господарем пансіонату, який займає 20 га землі в Криму.

Нагадаємо, в 2004-му Кабмін Віктора Януковича перевів "Гліцинію" в управління ДУСі, якою тоді керував Ігор Бакай. Після цього пансіонат був закріплений за Міжнародним центром "Артек", незважаючи на відстань між ними в 40 км.

Пізніше Бакай дав право дитячому табору на відчуження пансіонату, який потім був проданий російському ВТБ Банку за 77,9 млн. грн. Російські ЗМІ тоді писали, що "Гліцинія" має стати однією з літніх резиденцій президента Росії Володимира Путіна.

ВТБ Банк встиг перерахувати України третину вартості оздоровниці, але прокуратура Криму 20 травня 2005 звернулася з позовом до Господарського суду Києва про визнання незаконним продажу пансіонату "Гліцинія" російському "Внешторгбанку".

Протягом 2005-2008 років українські суди за позовом тодішнього прокурора Криму Віктора Шемчука ухвалили низку рішень , які визнали незаконним відчуження оздоровниці. Українську сторону зобов'язали повернути отримані з Росії гроші, а росіян - відмовитися від прав власності.

У листопаді 2009 року Верховна рада зобов'язала міжнародний дитячий центр "Артек" (Крим) передати об'єкти рухомого і нерухомого майна пансіонату "Гліцинія" (Крим) на баланс апарату Ради.

Довідка. "Гліцинія" - одна з найбільш престижних баз відпочинку. У 50-х роках XX століття в Нижній Ореанді для Хрущова та вищих державних і партійних чиновників будується державна дача. Відомою у всьому світі Нижня Ореанда стала в роки правління Брежнєва. Тут було улюблене місце відпочинку Генсека ЦК КПРС, тут проходили зустрічі на найвищому рівні з керівниками багатьох країн світу. Пізніше на дачі відпочивали Андропов, Горбачов. З 1989 року, після будівництва держдачі в Форосі, залишалася закритою оздоровницею.

У 1997 році утворено пансіонат "Гліцинія". Половина території пансіонату - це пам'ятник садово-паркового мистецтва в Лівадії, решта - ботанічний заказник. На території "Гліцинії" знаходиться більш ніж 10 тис. кв. м житлових і інших приміщень.

Пансіонат знаходився на балансі санаторію Верховної ради "Нижня Ореанда". Потім його передали податковій адміністрації.

Читайте також:

"Укравтодор" ремонтує дорогу до дачі Януковича на вимогу УЄФА

"Яндексу" не дали зняти дачу Януковича для віртуальної карти

ЗМІ: землі кримського винзаводу приєднають до "дачі Януковича"

Янукович завів у "Межигір'ї" зоопарк та аеродром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: