Янукович занепокоєний великою кількістю людей у СІЗО

Президент направив лист на ім'я керівників ГПУ, МВС, СБУ Державної податкової служби, у якому висловив стурбованість великою кількістю осіб, які утримуються в Україні під вартою.

Президент Віктор Янукович занепокоєний великою кількістю осіб, у відношенні яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Про це повідомив радник президента-керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов.

За його словами, Янукович направив лист на ім'я керівників Генпрокуратури, МВС, СБУ Державної податкової служби, Ради суддів і Ради суддів загальних судів, у якому висловив свою стурбованість великою кількістю осіб, які утримуються в Україні під вартою.

В листі глава держави зазначив, що головною причиною такої ситуації є недотримання розумних строків ведення досудового слідства й розгляду судами кримінальних справ, а також те, що не завжди дотримується зважений підхід до обрання найсуворішого запобіжного заходу, яким є арешт.

Президент відзначив, що майже кожна 5-а людина, що підозрюється в скоєнні злочину, утримується під вартою. У своєму листі він також зазначає, що на сьогодні в СІЗО майже 19 тис. людей, справи яких перебувають у провадженні судів, - це 48% від загальної кількості ув'язнених, при цьому з них понад 1,3 тис. осіб утримуватися під вартою більше ніж 1,5 року.

Особливо складною ситуація з цим спостерігається в Києві, Криму, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Сумській і Харківській областях.

За словами Януковича, така ситуація постійно привертає увагу міжнародних і правозахисних організацій.

Президент звернувся до Ради суддів і Раді суддів загальних судів із проханням ініціювати загальне засідання цих органів суддівського самоврядування з метою вироблення єдиних, наближених до європейських стандартів підходів застосування законодавства, пов'язаного з обранням запобіжного заходу.

Янукович вважає, що кінцевим результатом таких дій має стати значне скорочення осіб, які утримуватися під вартою до вироку суду.

Читайте також:

Колесніков обіцяє розмову у Януковича по "огидному" акцизу на пальне

Янукович підніме ціни на газ після підвищення соцстандартів

Янукович підписав закон про пенсійну реформу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: