Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович запевнить США, що українська демократія в безпеці

Віктор Янукович у інтерв'ю американським ЗМІ має намір спростувати заяви про те, що українська демократія в небезпеці.

Президент Віктор Янукович під час візиту у США на саміт Генасамблеї має намір дати інтерв'ю одному з провідних американських ЗМІ - на даний момент планується Wall Street Jornal, газета, яка найбільше критикує президента щодо "демократичної" частини.

9 вересня тут опублікували статтю про те, як в Україні Олександра Турчинова. А 15-го видання опублікувало одразу дві "українські" статті - одна присвячена заклику Юлії Тимошенко до закордону - щоб та натиснула на Януковича.

"Жителі України відчувають жах, коли західні лідери висловлюють задоволеність стабільністю на Україні. Це стабільність цвинтаря", - цитує видання Тимошенко.

В іншій статті стверджується, що українська демократія в небезпеці. Йшлося про те, що Рада прийняла закон, який фактично позбавляє мешканців Києва самоврядування, та інше.

Передбачається, що Янукович спробує спростувати всі ці тези.

У свою чергу, українські політологи вважають, що основні цілі поїздки Януковича до США - іміджеві.

"По-перше, це дуже престижно. Будь-який президент, якщо він не хоче виглядати провінціалом, повинен побувати в ООН. Після цього він ніби приймається в сім'ю президентів, це важливо для затвердження його статусу", - вважає політолог Віктор Небоженко.

Його колега Михайло Погребинський оствердує, що окрім престижу та легітимації влади в країні (тобто Януковича визнають як президента), мета президента - це інвестиції.

"Для Януковича зараз дуже важливо домовитися і переконати партнерів, що Україна серйозно має намір обмежити нахабство української корупції, що нам можна нести інвестиції", - вважає Погребинський.

Зазначимо, серед планів президента - виступи з трибуни Генасамблеї ООН. Спочатку Янукович повинен зробити доповідь на тему "Цілі розвитку тисячоліття - Україна" (підготовлений Міністерством економіки), а потім ще раз виступити з розповіддю про курс зовнішньої і внутрішньої політики України й про те, як проходять реформи.

Також під час поїздки до Нью-Йорку - участь у прийомі, який влаштує Барак Обама, зустріч з генсеком НАТО Расмуссеном, лідерами Австрії та Канади.

Окремим рядком проходить зустріч з екс-держсекретарем Мадлен Олбрайт, яка зараз є головою Ради директорів Національного демократичного інституту США і в цій якості постійно висловлює "занепокоєння станом демократії в Україні".

Читайте також:

Янукович їде на "саміт тисячоліття"

Янукович покликав на вибори спостерігачів ПАРЄ

Янукович: свободу слова в Україні не утискають

Янукович повернув на свій сайт розділ про Голодомор

У Нью-Йорку відкривається "саміт тисячоліття"

Залиште свій коментар

Вибір редакції