Янукович започаткував конкурс української мови

На тлі скандалу, викликаного намаганням Партії регіонів узаконити російську мову в Україні, Віктор Янукович започаткував конкурс "для піднесення престижу української мови".

Президент Віктор Янукович започаткував мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, який з 2011-го щорічно проводитиметься серед учнівської та студентської молоді.

Відповідний указ №928/2010 оприлюднений на офіційному сайті глави держави.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка було започатковано "з метою піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури та в рамках підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка", зазначено в документі.

Для переможців конкурсу, починаючи з 2011 року, буде засновано 39 щорічних стипендій президента.

Янукович доручив Кабміну забезпечити розроблення та затвердження положення про конкурс і у тримісячний термін розробити проект про порядок призначення стипендій його переможцям.

Варто зауважити, що тим часом Партія регіонів, почесним главою якої є Віктор Янукович, збирається ухвалити скандальний закон про мови в Україні, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави.

Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська мова є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Читайте також:

ПР: закон про мови буде ухвалено найближчим часом

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

Опозиція погрожує оголосити голодування проти російської мови

Янукович: українська і російська мови не дуже відрізняються

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: