Янукович запропонував Шри-Ланці військову співпрацю

Президент запропонував своєму шри-ланкійському колезі війсбкову та культурну співпрацю, допомогу в будівництві мостів, постачання продуктів та багато інших способів співпраці.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна готова до широкої співпраці в різних сферах зі Шри-Ланкою. Особливу увагу глава української держави звернув на військово-технічне співробітництво.

Про це Янукович заявив на переговорах з президентом Шри-Ланки Махіндом Раджапаксом, що відбулися в Києві у розширеному складі. Український президент, зокрема, привітав проголошену його шри-ланкійським колегою концепцію поступової модернізації наявних у армії Шри-Ланки видів озброєння та військової техніки.

"Ми зацікавлені в продовженні та розвитку співробітництва зі Шри-Ланкою у сфері вдосконалення її оборонного потенціалу та можливостей Збройних сил", – наголосив Янукович і запропонував  відповідним відомствам двох країн найближчим часом провести консультації для опрацювання конкретних питань у цьому напрямку.

"Впевнений, що активізація контактів між спецекспортерами наших країн знайде своє втілення у конкретних взаємовигідних проектах. Ми вважаємо, що на сьогодні склалися сприятливі умови для ефективного розвитку військово-технічного співробітництва зі Шри-Ланкою", - також відзначив Янукович.

Він зауважив, що значна кількість наявних в Україні озброєнь відповідає сучасним вимогам. Їхня надійність та ефективність перевірені попередніми роками експлуатації не лише у ЗСУ, а й в інших країнах, з якими наша держава підтримує і розвиває військово-технічне співробітництво.

"Українська сторона готова до обговорення конкретних пропозицій щодо співпраці у цій галузі на взаємовигідних умовах та з урахуванням своїх міжнародних зобов'язань. Сподіваюся, що результати українсько-шри-ланкійських переговорів та підписання у Києві важливих міжурядових угод сприятимуть суттєвому розширенню співробітництва між нашими державами у військово-технічній сфері!", – резюмував президент.

Також він висловив зацікавленість України в культурно-гуманітарній співпраці зі Шри-Ланкою. "В Україні існує інтерес до культури, традицій та історії шри-ланкійського народу. Ми також готові почати роботу з метою ширшого ознайомлення шри-ланкійського суспільства з культурними надбаннями, традиціями та історією українського народу", – сказав він.

"Україна приділяє велику увагу розвиткові двосторонніх торговельно-економічних відносин із Шри-Ланкою. Вважаю, що нинішній рівень торговельно-економічної співпраці між нашими країнами не повною мірою відповідає реальним потенційним можливостям двох держав", – також відзначив Янукович.

Він наголосив, що Україна готова реалізовувати масштабні проекти у Шри-Ланці, зокрема, з реконструкції, відновлення економічної і промислової інфраструктури країни. На думку Януковича, Україна має достатній досвід, потенціал і можливості для будівництва на території Шрі-Ланки доріг, мостів, тунелів, промислових об'єктів, зрошувальних і водопостачальних систем, об'єктів енергетики, різних промислових підприємств, видобутку корисних копалин.

"Ми також готові збільшити постачання до Шрі-Ланки української продукції сільськогосподарської галузі; машино-та суднобудування, хімічної і харчової промисловості, а також будівельних матеріалів, металопродукції, вантажних автомобілів тощо", – додав президент і запропонував створити спільну Ділову раду.

Також він наголосив на важливості співпраці в енергетичній сфері та сфері туризму.

Зрештою, Янукович висловив сподівання, що Шри-Ланка підтримає Україну при голосуванні на виборах непостійних членів Ради безпеки ООН у 2016-2017 роках.

Нагадаємо, шри-ланкійський президент прибув до України з візитом у середу, 30 червня.

Читайте також:

Янукович оконфузився на міжнародному рівні (відео)

Герман: Янукович більше схожий на Обаму, аніж на Путіна

Янукович запросив Росію видобувати газ в Україні

ВідеоЯнукович запропонував Шри-Ланці військову співпрацю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: