Янукович заявив, що без "харківських угод" країну б втратили

За словами Януковича, ще рік тому під час свого першого візиту до Росії він говорив, що газові домовленості, досягнуті в січні 2009 року, були для України, м’яко кажучи, неприйнятні.

Президент Віктор Янукович стверджує, що без підписання "харківських угод" Україна втратила б не лише промисловість, але й країну. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Черкасах.

За словами Януковича, ще рік тому під час свого першого візиту до Росії він говорив, що газові домовленості, досягнуті в січні 2009 року, були для України, м’яко кажучи, неприйнятні, оскільки Україна отримала для себе не підйомну базову ціну у 450 дол.

"Це ціна для Україна не підйомна і вона не коректна, і не справедлива", - сказав президент, зауваживши, що саме тому Україна робитиме це, щоб вирішити цю проблему так, щоб це задовольнило і Україну, і Росію.

"І шукаючи шлях до зниження ціни на газ, ми зробили перший крок у минулому році, підписавши газові угоди ( тобто "харківські угоди" - ред.), і ми знизили ціну на газ на 100 дол. за тисячу кубічних метрів. Якби ми цього не зробили, я тоді казав і зараз кажу, свідомо кажу, ми загубили б не тільки промисловість, а ми б загубили країну", - заявив Янукович.

Він пояснив, що без підписання "харківських угод" Україна змушена була б зупинити всі базові галузі промисловості, що вплинуло б і на все інше.

"Рік ми прожили з цією ціною. Що далі? Далі ми бачимо, що ситуація на межі. Ми платимо сьогодні цю ціну на газ, але це дуже дорого. Дуже. І наша промисловість знаходиться на межі конкурентоспроможності", - сказав Янукович, додавши, що Україна шукатиме шляхи для перегляду ціни на газ, і один з таких шляхів – це перехід на розрахунки в рублях.

Як відомо, так звані "харківські угоди" продовжили перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років в обмін на знижку на газ.

Читайте також:

Посол України: Путін хоче похвалитися сильними зв'язками з Україною

БЮТ ініціює розрив угод з Росією щодо Чорноморського флоту й газу

В Україні значно побільшало противників "Харківських угод"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: