Янукович заявив, що в Україні занадто багато вузів – треба їх скоротити

Віктор Янукович вважає, що якість освіти в Україні знизилася. Тому він закликав скоротити кількість вищих навчальних закладів.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україні не потрібна наявна велика кількість закладів освіти.

"Чи потрібна нам така велика кількість навчальних закладів, які дуже часто є низької якості?", - зазначив Янукович під час засідання Громадської гуманітарної ради у Києві. "Відповідь очевидна – ні", - підкреслив президент.

Глава держави навів дані, що наразі в Україні існують, зокрема, більше 15 тисяч дошкільних закладів, близько 20 тисячі загальноосвітніх шкіл, 990 професійно-технічних навчальних закладів та 861 вищий навчальний заклад.

"Поставимо собі питання: чи забезпечить така мережа належну якість освіти, чи є вона оптимальною, чи відповідає вона кращим європейським стандартам і потребам галузей економіки, сучасним тенденціям науково-технологічного прогресу? ", - запитав Янукович.

За його словами, жодна з освітніх реформ у попередні роки не була реалізована у повному обсязі та не мала системного характеру. Зокрема, він стурбований недосконалістю державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах.

"Через її недосконалість майже 2/3 молодих фахівців не знаходять собі роботи за спеціальністю після навчання", - зауважив президент.

Він підкреслив, що освіта має відновити зв'язок з виробництвом, а також виступив за розширення автономії вузів, надання їм більшої свободи, права самостійно формувати навчальні програми, визначати і змінювати організаційну структуру, розпоряджатися фінансами.

Нагадаємо, Міністерство освіти вже підготувало новий закон "Про освіту", який передбачає зміною структури управління вищою освітою, що спричинить закриття значної кількості вузів.

Читайте також:

Табачник: у дефіциті україномовних підручників винна Тимошенко

Міносвіти хоче повернути вступні іспити до вузів

В Україні стало на три національних виші більше

Табачник хоче, щоб студенти платили за навчання не менше 8 тисяч на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: