Янукович збирає РНБО

8 квітня Рада нацбезпеки та оборони України обговорить питання безпеки вітчизняних АЕС та роковини Чорнобильської катастрофи.

У п'ятницю, 8 квітня, відбудеться засідання Ради національної безпеки і оборони під головуванням президента Віктора Януковича.

На засіданні розглядатимуться питання підвищення безпеки атомних електростанцій України, а також державної політики щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, повідомила прес-служба відомства.

Питання безпеки АЕС стало особливо нагальним після руйнівного землетрусу в Японії, який спровокував аварію на місцевій атомній станції "Фукусіма-1". Через поламану систему охолодження реакторів відбулося часткове розплавлення ядерного палива і сталися кілька витоків радіації. Вміст радіоактивного йоду-131 в воді, яка виливалася через тріщину в колодязі дренажної системи АЕС в Тихий океан, в 7,5 мільйони разів перевищував норму.

Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС. На думку експертів, аварія на "Фукусімі" вже досягла того ж рівня класифікації, що і аварія на Чорнобильській АЕС.

У квітні цього року в Україні відзначатимуть 25-ті роковини Чорнобильської катастрофи. 26 квітня 1986 року вибухнув четвертий енергоблок ЧАЕС. У результаті територія в радіусі 30 кілометрів піддалася радіоактивному зараженню, постраждали, за офіційними даними, 5 млн людей. Наслідки Чорнобильської катастрофі в Україні, Білорусі та Росії відчуваються досі.

Читайте також:

Патріарх Кирило приїде молитися до Чорнобиля

Експерти: масштаб аварії на "Фукусімі" вже досяг 7-го рівня, як у Чорнобилі

Янукович, Мєдвєдєв і Лукашенко зустрінуться в Чорнобилі

Експерти: українські АЕС витримають не тільки землетрус, але й теракт

ВідеоЯнукович збирає РНБО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: