Янукович зближується з НАТО і віддаляється від Москви

На 2011 рік заплановано 64 заходи у рамках комісії Україна-НАТО.

Президент України Віктор Янукович узяв курс на зближення з НАТО, незважаючи на оголошений ним позаблоковий статус країни. Про це свідчить закритий документ з графіком Україно-натівських заходів на поточник рік.

Перша версія документу була схвалена країнами альянсу і Києвом 23 лютого 2011 року - за день до того, як Кабмін затвердив Річну програму співпраці Україна-НАТО (деталі документу не розголошувалися). 23 травня в графік були внесені зміни. Оновлену версію документу підписав заступник генсека НАТО з політичних питань Джеймс Аппатурай, пише Комерсант-Україна.

Згідно з оновленим планом, на цей рік заплановано 64 заходи у рамках комісії Україна-НАТО (КУН). З документу виходить, що українська влада і представники альянсу за закритими дверима обговорюють дуже чутливі для Москви питання: безпека в Чорноморському регіоні і майбутнє дислокованого в Криму Чорноморського флоту РФ, ПРО, придністровське врегулювання, енергетичну і економічну безпеку України, реформування її розвідструктур.

У плані значиться навіть такий пункт, як обговорення зовнішньополітичної стратегії України, - цій темі присвячені дві зустрічі у рамках КУН в червні: на першій передбачається обговорити загальні принципи зовнішньої політики України, а на другій - проект стратегії.

Про активізацію взаємодії Києва і НАТО в Москві відомо, пише видання. В усякому разі, глава комітету держдуми РФ у міжнародних справах Костянтин Косачов висловився на цей рахунок недвозначно.

"Для нас дії України на натівському напрямі не до кінця прозорі. У кроках Києва ми бачимо непослідовність. Вони нам говорять одне, а роблять інше. Це прикро, і ми на це реагуватимемо", - пообіцяв російський парламентар.

Інший високопоставлений співрозмовник в російських владних структурах і зовсім заявив, що документ свідчить про повну несамостійність України при формуванні її зовнішньої політики. За його словами, усе це слабо асоціюється з проголошеним її керівництвом позаблоковим статусом і відмовою від інтеграції в НАТО.

Усе це може означати, що недовга ідилія в стосунках Росії і України, що почалася з приходом до влади Віктора Януковича, добігає кінця, пише видання.

Читайте також:

НАТО: Янукович виявився не таким проросійським, як хотілося Москві

НАТО вживе заходів для стримування "авторитарного" Януковича

Москва: Янукович обіцяв вирішити питання ЧФ РФ без шкоди для Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: