Янукович здивувався, чому Бандері не дали Георгіївського хреста

Віктор Янукович заявив, що людей, які жили в минулому, не можна відзначати сучасними нагородами - "це неправильно".

Лідер Партії регіонів, кандидат в президенти Віктор Янукович заявив, що нагороджувати сучасними нагородами людей, які жили в минулому, неправильно.

"Переписувати історію не можна. Історію пишуть історики, і коли політики втручаються в цей процес, і, тим більше, на таких питаннях, які роз'єднують суспільство - це неправильно", - відповів Янукович на запитання про його ставлення до нагородження Степана Бандери званням Героя України.

"Героїзація ... дуже сумнівних героїв України - це нічого, крім обурення не викликає ні в нас в країні, ні за її межами. Цього робити не можна", - зазначив він.

"А чого не дали там, умовно кажучи, Георгіївські хрести? Людей, які жили в минулому сторіччі, в позаминулому столітті, нагороджувати сьогоднішніми нагородами - це неправильно", - додав Янукович.

На питання, чи скасує він указ про присвоєння звання Героя України Бандері після свого можливого обрання президентом, лідер Партії регіонів відповів: "Ми таку систему ліквідуємо".

"Щоб не було ніколи, ні в кого таких можливостей - дорвався до влади, і що хочу, те і роблю", - сказав Янукович.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко 22 січня оголосив про присвоєння звання Героя України посмертно керівникові Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері.

Між тим це рішення вкрай негативно сприйняла Росія. МЗС РФ назвав нагородження Бандери "одіозним" і таким, що негативно сприймається суспільством "перш за все в Україні".

Читайте також:

Янукович назвав львів'ян "кращим геноцидом країни"

БЮТ: Ющенко дав Бандері звання Героя "з ненависті до Тимошенко"

Янукович пообіцяв мораторій на Бандеру, російську мову та ЧФ

Парламент Криму засудив присвоєння Бандері звання Героя України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: